Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha szívószállal...

Igaz az, hogyha szívószállal iszod az alkoholt, még jobban üt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 13:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14.24 jövőre mondd el neki, lehet ad egy ötöst. (Vagy inkább ne mert lehet utálni fog, mert te okosabb vagy, mint egy ötödikes. :P)
2010. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
igen, a száj nyálkahártyáján át a közepes alkoholtartalmú, szénsavas italok könnyebben felszívódnak. pl pezsgő, sör, habzó bor, szénsavas koktélok.
2010. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát a pezsgő szívószállal valóban üt. a többiről nem tudok nyilatkozni.
2010. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Boroskóla szívószállal elég rossz :S Vagy lehet én iszom rossz arányban de nekem felfordul a gyomrom ha szívószállal iszom.Viszont a pezsgő tényleg üt :D
2010. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hát én kipróbáltam, de nem vettem észre különbséget. igyál húzóra.. az az igazi ;)
2010. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hallottam róla én is, ki is próbáltam... lehet az a mennyiség szívószál nélkül is szétütött volna, nem tudom. De ütött eléggé.... :S
2010. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Már ahogy itt előttem valaki írta, a száj illetve az orr nyálkahártyáján keresztül sokkal gyorsabban felszívódnak a hatóanyagok( pl az alkohol is), mint a gyomorból.A kábítószer használók is mikor LSD-t használnak, a fogínyre ragasztják fel a bélyeget, kokaint is szoktak orrba szívni, fogínyre kenni, nem csak intravénásan használni.Viszont azt tudni kell, hogy nyálkahártyán keresztül veszélyes különböző anyagokat a szervezetbe bevinni,mert nem tudod "hol a határ", és könnyen alkohol mérgezés lehet a vége.Ha a szervezeted nem tudja feldolgozni és befogadni a megivott alkoholt, egyszerűen "kilöki",azaz elhányod magad.Ha nyálkahártyán keresztül viszed be az alkoholt a szervezetbe, sokkal rövidebb úton kerül be a véráramba, ezért a kevesebb is "több" lesz.Mostanában fiatalok körében leterjedt módszer, hogy egy tampon segítségével, amit tömény szeszben megmártanak, alkoholt visznek be a bél nyálkahártyáján keresztül.Nem részletezem a módszert, mindenkinek a fantáziájára bízom, hogyan történik ez.

A biosztanárod, aki azt állítja, hogy nem hat jobban az alkohol, ha szívószállal, lassan iszod, akkor ő jobban tenné, ha nem tanítana.

dr. F.Krisztián, belgyógyász

2010. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!