Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit mondjunk a gyereknek a...

Mit mondjunk a gyereknek a rántott halra?

Figyelt kérdés
2 éves kislány nem eszi meg a halat, mert tudja, hogy a hal az úszik.
2019. ápr. 5. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Tök.😀szomszédnak ezt mondták
2019. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

De édes :-)

Ne hazudj. Úgyis meg fogja tudni, hogy az hal. Törékeny a gyerekek bizalma és ami nekünk kis dolog, neki lehet nagy.

Előbb vagy utóbb megbékél azzal, hogy úszó állatokat is megkóstoljon. Nem kell erőltetni, nem lesz semmi baja attól, ha még egy ideig nem eszik halat.

2019. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Mondd, hogy laskagomba, mutass róla képet is, még hasonlít is. A lányok általában a nyulat és a bárányt nem szokták megenni (a felnőttek sem), de trükközve ízlik nekik.
2019. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se hazudj neki. Nem lesz attól semmi baja, ha nem eszi meg a halat.
2019. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Miért akarsz neki feltétlen rántott - vagy másmilyen - halat adni, ha nem szereti vagy nem akarja megenni?


Halat enni nem szükséges, hazudni meg tilos, ugyanis ezzel megszünik a bizalma feléd.

2019. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Halat enni technikás dolog.

Ha másnak hiszi, hogy figyel oda a szálkára?

Én nem is adnék oviskorúnak sem szelet-halat.


Tonhalat adok, vagy más konzervhalat.


Tonhalkonzervből isteni tésztát főzök, hagyma, fokhagyma, tejföl kombóban, spagettivel. Az nem veszélyes.


Ha téged ez a szálka dolog nem érdekel, mondd, hogy ponty/hekk/harcsa stb.

Ahogy nem madarat eszünk, hanem pulykát/csirkét/kacsát.

2019. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Egy kétévesnek bármit mondhatsz, amit eddig nem evett. Ahogy írták is: cukkinit, vagy "másfajta gomba, mint amit múltkor ettünk" , bármit. A hal egészséges, sok tápanyag van benne, ami másban nincs. Szerintem ebből nem kellene ekkora erkölcsi kérdést csinálni, ha a gyerek még csak 2 éves. Mivel nem jön rá az igazságra, a bizalma sem fog elveszni. Akkor a Mikulás meg a Jézuska is hazugság? Vagy ha a kétéves gyerek észrevesz az utcán egy használt fecskendőt, elmondjuk neki, hogy "hát, Hannácskám, ezzel lövik magukat az emberek, hogy bekábuljanak fél napra!", csak nehogy egyszer rájöjjön, hogy hazudtunk és egy életre megharagudjon? Ugyan már. A gyerekek fantáziavilágban élnek, ki tudja, mit gondol ő bele abba, hogy "a hal úszik", hogy attól még miért ne lehetne megenni.
2019. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Hallgass csak a 8asra,aki szerint ez nem akkora erkölcsi kérdés, aztán majd csodalkozhatsz, amikor kesobb az óvó néni panaszkodik, hogy a gyerek nem hajlandó semmit megenni az óvodában a vajas kenyéren kívül.
2019. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem szép dolog hazudni.

Hagyd hogy ő maga döntse el akar-e állatokat ölni vagy sem.

A vegáktól is elvárja mindenki hogy hagyják meg a gyereknek a döntést de ha egy mindenevő családról van szó akkor Okés a gyerekre erőltetni olyasmit ami ellentétes a mostani érzéseivel?


Lehet kinövi, lehet nem.


De döntsön errőlő, ne más!

2019. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne hazudj neki arról, mit eszik. Én is ilyen voltam gyerekként, nem ettem meg semmi paradicsomosat (még a pizzára sem tehettek szószt), mert az piros volt. Mostanra meg ha tehetném, minden nap paradicsomszószos dolgot ennék. De a hagyma is ilyen. Régebben nem ettem meg, mert azt hittem, attól fáj a fejem. Ma viszont tonnaszámra tudnám enni.
2019. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!