Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem hízok. Mi lehet a gond az...

Nem hízok. Mi lehet a gond az étrendemmel/velem?

Figyelt kérdés

185cm 68kg vagyok 18F létemre. Hízni szeretnék, mert már régóta 65 és 70kg között mozgok, nem vagyok megelégedve ezzel. Járok gyúrni 1-2 órát, focizni is szoktam esténként a haverokkal. Séta vagy a bringázás sem idegen. Szóval sportolni szoktam.

Evés : napi 5-6x eszek, és ebbe nem számítottam bele a nasit. Nem eszek túl zsíros dolgokat. Tudom, hogy nem szabadna este enni, de nekem a vacsi 7 körül van. Aztán éjjel 9-10 körül még egy vacsi. (esetleg még később is, de akkor valami lazább: joghurt, gyümölcs) Tegnap este fél 11kor sütöttem magamnak 4 tükörtojást + 4 füstli virslit pirítottam mellé + fehér kenyeret ettem hozzá. Szóval eszek bőven, de valami mégsem passzol.

Zöldségek közül vannak dolgok, amik jöhetnek és vannak amik nem. Paprika egy jó példa: szeretem, mégis olyan hülyén böffen fel, valahogy nem esik jól. Az uborkát savanyúként szeretem, de nyersen nem tudom megenni. Paradicsomtól meg egyszerűen hányingerem lesz, nem tudom megenni. Közben meg imádom a ketchupot vagy éppen a paradicsommártást. Sok más zöldség pedig jöhet bárhogy. Nem tudom lehet-e gond, hogy bizonyos dolgok így hiányoznak... Amiatt nem "fejlődök" eléggé?

Gyümölcsből szinte bármi jöhet.

Szerintetek mi lehet a gond? Mert nekem ez így nem jó, hogy 2 nap alatt tudok fogyni 3kg-ot, amit egy hét alatt vissza is szedek akár.

Tömegnövelőket nem akarok szedni, hogy aztán a májammal, vesémmel stb-vel gond legyen. Valami természetes megoldás kéne, valami olyan, ami még az egészséges táplálkozás határán van, szóval nem az, hogy Mcdonald's-ban egyek reggeltől estig.

(Tudom, hogy más örülne ha vékony lenne, de én már túl vékonynak érzem magam, a célom jelenleg 75kg, az már egész normális lenne a magasságomhoz.)

Mit ajánlatok?


2010. júl. 5. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kép?
2010. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudod az idő pénz... meg izom:D én 190cm voltam tavaly kb 68kg voltam most meg 77vagyok pedig annyira nem figyeltem a kajára:D szerintem ne izgasd magad hogy kimarad ez vagy az, ugyanúgy ugyse tudsz kajálni minden nap, a lényeg az hogy legyen sok jó hús meg gyümölcs:D ja és nekem veled ellentétben ez a 77kiló már semmi jó lenne inkább 87:D majd meglátod te is igy leszel vele
2010. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kép(mai):

[link]


Amúgy sok húst eszek és gyümölcsöt is. Turmixokat is szoktam csinálni. És igaz, tudom, hogy majd kevés lesz az a 75, de most az is nagy eredmény lenne...Már egy éve 65-70 között mozog a súlyom, ezért látom reménytelennek a dolgot.

2010. júl. 5. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
hát, tényleg kissé gebe vagy, de legalább nem nyeszlett, hanem izmos, sportolj továbbra is légy türelmes és sok-sok fehérje, hús, hús, hús, hüvelyesek, tejtermékek, kecsketej, juhtej ;)
2010. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a B vitamin elég étvágyfokozó, egyél valami komplex multivitamint, attól még nagyobb étvágyad lesz. Gondolom, esetleg túl jól működik a pajzsmirigyed is, ezért vagy vékony.
2010. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem meg pont jó alakod van amennyire látszik innen.. de ez csak az én véleményem ;)

amúgy, sok péksüti talán segít

2010. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sok húst megeszek. És tojásból, tej és tejtermékekből is fogyasztok.


8-kor ettem, most 9:17 van és nagyon éhes vagyok. Pedig elég sokat ettem. Szóval jó az étvágyam, nem hiszem, hogy B vitamint kéne szednem. Utoljára egy kb egy éve szedtem ilyen célból supradyn-t például, mert volt egy műtétem és gyenge voltam, étvágyam sem volt.(a műtét nem kapcsolatos az emésztőrendszerrel) De az akkor segített, elismerem a jótékony hatását. Most viszont egyáltalán nem vagyok rászorulva :) Most pedig go enni.

2010. júl. 5. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Szembetűnő, hogy nem bírod megenni nyersen a zöldségeket. Az emésztéseddel lehet gond, azért is nem szívódnak fel rendesen a táplálékok, hiába eszel sokat.

Ezt kéne kivizsgálni és rendbe tenni.


A feldolgozott ételek (ketchup, savanyú ubi) nem pótolják a nyers zöldségeket, tápértékük sokkal alacsonyabb (alig van bennük vitamin), és tele vannak adalékkal, műanyaggal, cukorral, tartósítószerrel. Inkább ártanak, mint használnak.

2010. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Igazad lehet. Fel kéne keresnem a házidokit, talán beutal valahova. Kösz.

2010. júl. 22. 13:21
 10/11 anonim válasza:
Páromnak is hasonló a gondja mint neked. Ő most megy gastroenterológiai kivizsgálásra. Jövő hónap végére kapott időpontot. Kiváncsi leszek mi derül majd ki.Vérvételen már volt, annak jó lett az eredménye. Egyébként úgy vettük észre, hogy neki nagyon gyors az anyagcseréje, bármit és bármennyit eszik, az hamar távozik is belőle...
2010. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!