Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc desszert ételetek...

Mi a kedvenc desszert ételetek valaha?

Figyelt kérdés

2019. jún. 8. 18:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Gesztenyepüré és a likőrös tiramisu.

És ez így volt, mióta világ a világ!:)

2019. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

Sehogy nem használjuk a valaha szót ilyen kérdésben. Gondolom az ötlet az ever szóból jött, amit a drága usákok használnak mostanság. Tégy egy szívességet, ne erőszakold meg a nyelvünket ilyen baromságokkal. Ha arra vagy kíváncsi, kinek mi a kedvenc desszertje, akkor írd azt, hogy "Számotokra melyik desszert az örök kedvenc?"


És hogy a kérdésre is válaszoljak: Fagylalt és sörbet. Azért nem egyik vagy másik, mert eléggé hasonlóak, és előbbit inkább olyan ízekkel szeretem, mint a csoki vagy a vanília, míg utóbbi szerintem jobban illik a gyümölcsös ízekhez, mint amilyen a citrom, vérnarancs, málna, stb.

2019. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

Mi a legfinomabb desszert, amit valaha ettetek?


Macaron

Eszterházy torta

2019. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
8: a valaha nem csak azt jelenti, hogy régen
2019. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%

#14

Tök mindegy, de azt ugye te sem szeretnéd vitatni, hogy itt a kérdésben értelmetlen?

2019. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%
15: Nem is vitattam. De te sem irtál jót. Ha te felhívhatod más figyelmét a hibára, akkor neked is lehet szólni, nem?
2019. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

VALAHA (névmás, határozószó)



1. Eddig bármikor a múltban; nagyon régen.


Voltál valaha Budapesten? Nagyapa is fiatal volt valaha.



2. Bármikor a jövőben; egykor majd.


Látlak-e még valaha? Lesz-e valaha ennyi pénzem?



3. Régies: Hosszú idő után; végre.


Már ideje valaha ki is mozdulni hazulról. Valaha utazni is elmehetnénk!


Eredet [valaha < vala- (határozószó) + ha (kötőszó)]


[link]


...és lapozzunk!

2019. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

#15

Bocs, de én most szóltam hozzá először!:)

2019. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
madártej (amíg forró, mazsolát is dobálok bele, hogy megdagadjon, nagyon szeretem benne), zserbó (házi baracklevárral), nyáron meg jégkrém.
2019. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
58%

Mivel én lettem megszólítva a "valaha" kapcsán, így még egy gondolat erejéig visszakanyarodok erre.


Like-vadász oldalak tipikus hibája , mert egy cikk megírása helyett sok esetben csak fordító programokat használnak.

Így kezdett el terjedni ez a teljesen értelmetlen őrület, és ezek szerint mára olyan gyakorivá vált, hogy a mindenre fogékony fiatalság képes átvenni ezt a totálisan értelmezhetetlen verziót.


Ebbe a kérdésbe elég nehéz beépíteni azt hogy valaha, de ha muszáj lenne, valahogy így nézne ki:

Mi a valaha volt legfinomabb desszert amit ettetek?

Szerintetek mi a valaha kitalált legfinomabb desszert?


És ne érts félre, nem akadékoskodásból mondom ezt, egyszerűen szomorú látni ahogy elkorcsosul a nyelv, és miért ne hívnám fel erre bárki figyelmét?

Ha nyitott voltál arra, hogy így használd azt, hogy "valaha" akkor arra is nyitott lehetsz, hogy ezután helyesen használd. :)

Ahogy őseink, a szittya magyarok mondták: peas & love ! :)

2019. jún. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!