Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit jelent a sparban, ha...

Mit jelent a sparban, ha piros vagy sárga a termék címkéje?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


újabban a sárga mellé már vannak piros címkés termékek is. Az a vicces, hogy több spar-ban kérdeztem, sehol nem tudták megmondani (mondjuk eladóktól kérdeztem, de akkor is). Volt aki azt mondta, hogy akciós termékek. De nem, mert azok elvileg a sárgák, bár azoknál se mindig mert sokszor látok olyan ami sárga és mégse akciós. A pirosak meg tuti nem. Volt aki azt mondta, hogy közeli lejárat. Ez se igaz, mert megnéztem.


Tudja valaki, hogy mik ezek és mit jelentenek? Azt tudom, hogy amíg volt sparos kupon (mi már nem kapjuk) addig a sárga termékeket SE lehetett megvenni az akciósok mellett.


A választ köszönöm előre is!



2020. júl. 14. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

A sárga az a közeli lejáratú, akciós termékeket jelöli. Ha másképp láttad, akkor szerintem elnézhettél valamit, vagy az eladók cseszték el.

Pirosat még nem láttam.

2020. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt aki azt mondta, hogy közeli lejárat. Ez se igaz, mert megnéztem.


Hát, pedig csak azokat meg a sérült csomagolású vagy hiányos termékeket szoktak ellátni szép színes címkével. Termékkategóriánként eltérhet, hogy mit tekintenek közeli lejáratnak. Van az a kategória amit csak akkor áraznak lejjebb ha aznapi vagy másnapi lejárós és van amit már akkor elkezdenek apránként csökkenteni ha van még egy hónap hátra a szavidőből.

2020. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet közeli lejáratú egy Gin vagy egy Whiskey? :) Amikor még volt spar-s kupon, akartam venni valami ilyesmi drágább dolgot, de mivel megjelentek a sárga címék így nem lehetett. Mondták a pénztárnál, hogy arra nem lehet. Mivel egy Gin-nek vagy Whiskey-nek nincs lejárati ideje így nem tudom elképzelni, hogy a sárga azt jelentené. Ráadásul nem is egy spar-ban láttam ilyet, hanem több helyütt is.
2020. júl. 16. 06:17
 4/11 A kérdező kommentje:
A spar-s kupon alatt értem, hogy nálunk a cégnél adtak pár hónapig havonta 20%-os kuponokat, négyet/hó.
2020. júl. 16. 06:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami kereskedelmi forgalomba kerül élelmiszer, annak mindig van egy elméleti lejárási ideje. A boltnak ezt figyelembe kell vennie és ami nem romlandó, az sem lehet kint a polcokon, ha a dátum szerint lejárt. Nézd meg a csomagolását egy sónak, cukornak, méznek, konzervnek! Ott van rajta egy lejárati dátum! Hiába nem romlik meg a gyakorlatban, eszerint lehet csak értékesíteni.
2020. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Senki nem beszélt itt lejárt élelmiszerről, szóval nem értem, hogyan jön ez ide. A közeli lejárat nem azt jelenti, hogy le van járva.
2020. júl. 16. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem már te sem tudod miről beszélsz.... ezt a kérdést csak azért írtad ki, mert baromira unatkoztál. :D
2020. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Sárga árjelző: az aktuális héten akciós termékek illetve kifutó termékek jelölésére.

Piros árjelző: sztár ár, "mi gondoskodunk arról, hogy kedvenc termékeidet MINDIG jó áron szerezhesd be" szlogennel most került bevezetésre. Ezeknek a termékeknek az ára tartósan ugyanannyi marad.

A terméken magán elhelyezett sárga árjelző matrica: értékcsökkent, általában közeli lejáratú termék.

2020. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nyolcadik válaszoló :)
2020. júl. 29. 18:01
 10/11 Zulaykha válasza:
8. válaszolótól kérdezném, hogy a piros ár jelzős árura igénybe vehető e spar kupon /20%-os/? Mert azt vettem észre, hogy majd az összes sajátmárkás spar, despar terméket piros cimkéztek, és az eladók azt mondják arra nem vehető igénybe a kedvezményes kupon. A kupon leirásában viszont nem szerepel a piros cimke. Vagy ez úgy müködik, ha olyan kedvük van akkor érvényesíthető az akció, ha olyan akkor pedig nem?
2020. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!