Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Megérné a Metroban vásárolni?

Megérné a Metroban vásárolni?

Figyelt kérdés

Mért csak vállalkozók, intézmények, polgármesterek stb..-k vásárolhatnak a metróban?


Miben nyújt mást, mint a tesco?


Most váltotta ki édesanykám a metro kártyát, családon belül van egy kft, egy non profit és egy alapítvány, egyiknél sem tudjuk elszámolni az élelmiszer vásárlást.


Mindegy, úgy hallom az itt vett dolgokat is ugyan úgy lehetne elszámolni, mint bármely más áruházban vett termékeket.


Olcsóbb?


Azt hallottam, hogy csak akkor olcsóbb ha nagy mennyiségben vásárolunk.


Akkor ez hogy működik? Van egy bizonyos mennyiség amitől kedvezmények vannak? Vagy bizonyos áron felül?


Pl.: Most tervezünk kb 100.000FT értékben tisztítószereket, WC papírt meg ilyeneket venni, de van pár dolog, sőt a legtöbből csak 1-2 vagy 3-4 dolgot veszünk az nem éppen nagy mennyiség termékenként, de összesen elég nagy mennyiség.


Akkor ezt sem érné meg ott megvenni?


Miben nyújt többet mint pl a Tesco?


Milyen megkötésekkel lehet vásárolni?

Pl.: Hallottam, hogy amik nagy mennyiségben vannak összecsomagolva, azokat nem lehet külön választani és egyesével megvenni. Ez igaz? Van még bármi más megkötés?



2020. aug. 23. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, amit szét lehet bontani és van, amit nem. Erről a címke árulkodik a termék alatt.

Egyes termékeket (pl.: hasábburgonya) külön fagyasztóban (fekvő) találsz önmagában és külön (álló) kartonban.


Figyelj, mert a nettó árak vannak látványosan feltüntetve a címkén, nehogy meglepetés érjen!


Elméletileg csak vállalkozók vásárolnak ott, gyakorlatilag Bözsi néni is bemegy venni 3 darab kiflit. Szerintem nincs ember az országban, akinek nincs vállalkozó ismerőse.

Főleg, hogy hiába szűnik meg a céged, a kártya érvényes marad, kutya sem foglalkozik vele.


Kis kiszerelések is ugyanúgy vannak, alkalmas mindennapi bevásárlásra, de vannak kisebb mennyiségi akciók, ezek fel vannak tüntetve.


Olcsónak nem mondanám, de vannak remek ár/érték arányú márkáik (pl.: Metro Chef, Horeca).

2020. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

* Mármint kisebb mértékű mennyiségi akciók (pl.: 1 liszt 100 forint, 6 liszt 500 forint).


Releváns, nagy akciót, mint ami például Tesco -ban szokott lenni (ilyen 50-80%-ok kiárusításkor) még életemben nem láttam Metroban, pedig 10 éve látogatom.


Én egyébként rászoktam az osztrák Metrora, jobbak az árak, de pestiként ez neked nyilván nem játszik.

2020. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen még tényleg raktáráruház- "fílingje" volt: kisgyerekek be sem mehettek, egy gyerekvigyázóban kellett maradniuk.

Kedvező árak voltak és óriási kiszerelések.

Ma már ugyanaz, mint egy nagy Tesco.

2020. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Mirelit, hús és halválaszték toronymagasan veri bármelyik egyéb üzletláncot, de nem kifejezetten olcsóbb hely.
2020. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Régen jó volt, mára a Tesco simán veri árakban.

Csoda hogy még jár oda valaki.

2020. aug. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem olcsóbb, ráadásul a tényleges fizetendő árak miniatűr betűkkel vannak kiírva.
2020. aug. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha nem jobb és olcsóbb bármelyik más boltnál, csak annyiban tér el hogy jobb a hús választék, akkor mért szabályozzák hogy ki vásárolhat ott?
2020. aug. 24. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, nem tudom és nem is értem, hogy miért maradtak meg nagykereskedelmi vállalkozásnak papíron is, és miért kell kártya.


Lehet, hogy azért, mert így némi exkluzivitás- érzetet ad.

Közben meg ismétlem magam, annyira exkluzív, hogy tinédzserként oda jártunk alkoholért, Irén, Margit és Bözsi nénik pedig a reggeli kifliért.

2020. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

-Alapból drága a metro, DE vannak dolgok amik ott a legolcsóbbak, azokért járok csak oda.

-Általában káosz van a sorok között, tele van raklapokkal, a targoncások is szarnak a vásárolókra, szűk a hely, DE nem pakolják át a teszkót, általában mindent megtalálsz ha egyszer megtaláltál.

-kasszáknál sokat kell sorban állni általában DE rögtön adnak számlát.

2020. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na voltunk. Most már értem mért jó.


Kb minden van, tényleg óriási a választék a húsok terén és vannak nagyon olcsó, nagy mennyiségben vásárolható dolgok.


Pl.: 5 literes Jar, 5 literes folyékony szappan stb....


Így tényleg sok dolog van, amit megéri ott venni ahogy láttam.


Pl.: Tescoban 3300Ft 8db 1.75ös Light Cola. Itt pedig 2700 ... azaz 600 forintal kevesebb.


Stb...


Szóval megtetszett.

2020. aug. 24. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!