Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan működik most a bevásárl...

Hogyan működik most a bevásárlás? Az üzlet előtt kell várakozni, amíg be nem mehet az ember?

Figyelt kérdés

Szeretnék bevásárolni holnap háztartási dolgokból, de nem tudom mire készüljek a legújabb szabályozások miatt


Figyelik hogy pontosan hány ember tartózkodik bent éppen az üzletben, vagy hogyan képzeljem el?


(Csakis értelmes és releváns válaszokat kérnék)



2021. ápr. 8. 15:13
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Igen, valahogy számolják. vagy úgy, hogy 1 kosár egy ember, ha nincs kosár nem jössz be, vagy van ott a biztonsági őr és beengedi az embereket vagy egy gép számolja.
2021. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma az Intersparban sehogy sem számolták, tegnap a Rossmannban az 1 kosár = 1 ember módszert alkalmazták.
2021. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
Undoritó ez a kosármódszer. Egymás után fogdosni a kosarat, kocsit... 😃
2021. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki van írva az ajtóra, hogy hányan mehetnek. Ez egy meglepően magas szám egy átlagos (nem belvárosi) Lidl, Aldi esetében.

Például egy külvárosi Aldiban járva láttam, hogy oda 110 embert engednek be. Ezt azonban a bejáratnál nem is ellenőrizték, mert nagyságrendekkel kevesebben voltak bent (kb 15-en). A kosarakat megszüntették, csak kocsival lehet bemenni, ami limitált számban áll rendelkezésre a beengedhető személyek számához képest.

Egy másik külvárosi üzletnél (Lidl) a létszámkorlát 130 fő. A bejáratnál álló személyzet csak bevásárlókocsival engedi be az embereket. Az elérhető kocsik száma értelemszerűen 130 alatt van.

Mindezen tapasztalatok alapján úgy tűnik, hogy csúcsidőn kívül várakozás nélkül be lehet jutni, mert elég sok ember lehet bent szabályszerűen, boltok nagy alapterülete miatt. Kivételek lehetnek a pesti belvárosi boltok, mert ott a kisebb alapterület és a nagyobb forgalom miatt könnyebben alakulhatnak ki sorok, még a csúcsidőn kívül is.

2021. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

4. mert máskor nem fogdossák egymás után? Oké hogy esetleg ott áll a kosár egy percet két vásárló közt, de attól a kosz még rajta marad.


Én ezzel a kosaras dologgal még egyik boltban sem találkoztam egyébként. Nálunk a bejáratnál számolják a ki-be lépő vásárlókat, ha esetleg túl sokan vannak, akkor várni kell amíg kijön valaki.

2021. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

"Undoritó ez a kosármódszer. Egymás után fogdosni a kosarat, kocsit... " Dettó ezt éreztem amikor húsvét előtt elmentem venni pár dolgot és láttam, hogy csak bevásárlókocsival lehet bemenni. Mielőtt belém kötne valaki, már 2020 előtt rühelltem kosarat, kocsi foganttyút megfogni (bkk-n kapaszkodót), van olyan üzlet, ahol ragad kb.

Eddig megengedték, hogy a szokásos átlátszó bevásárlótáskába pakoljuk a cuccot.

Sajnos az emberek többsége egyáltalán nem vagy csak felületesen mos kezet akár vécézés után is(albérletben/munkahelyen/rokonságban tapasztaltam).

2021. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#7, ha van kézfertőtlenítőd, nyomsz egy pzs-re és letörölheted magadnak a fülét.
2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jelentettem a 15:16-os választ: Rohadtul nincs ehhez kedvem, ilyeneket olvasni, meg szerintem senki másnak. Ha nevetni akarok, akkor megnézek egy vígjátékot, vagy egy kabarét



Én Aldi-ban szeretnék vásárolni (ott vannak azok a termékek amiket szoktam venni, a többi Aldi pedig nagyon messze van), csak az a baj hogy ez meg egy plázában van: ott ötletem sincs hogy hol várakoztatnának annyi embert, mert akkor elállnánk az utat a többi üzlet előtt

2021. ápr. 8. 15:48
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik nem szeretik fogdosni a kosarat más után: Rossmannban szoktam venni Isana törlőkendőt, ami vírusok ellen is jó elvileg, ezzel törlöm le a kocsi fogantyúját minden vásárlás előtt.


S hogy a kérdésre is válaszoljak: én még nem voltam boltban tegnap óta, de anyukám igen, egy bevásárlóközpont Rossmannjában és Intersparjában. Mindkét üzletben egy ember mehetett be egy kosárral/kocsival, akinek nem jutott, várnia kellett. Azt mondta, nem volt sor, mikor kifelé jött, akkor várt egy ember az Interspar előtt.

2021. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Napközben semmiféle kosárkényszer nincs. A Lidl-ben ki volt írva, hogy 140 ember leeht bent egyszerre, de simán bementem kosár nélkül.
2021. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!