Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol lehet olcsón eredeti...

Hol lehet olcsón eredeti Japán ételeket, italokat venni Budapesten?

Figyelt kérdés

Hallottam több helyről, legtöbben az Ázsia bt-t mondják, de elméletileg van olcsóbb is.

Kell sok dolog, pl miso, wakame, nori, stb..

Viszont sake is kellene, amik eléggé drágák. Tudom hogy minőségi ital, de biztos van olyan hely ahol olcsóbban be lehetne szerezni. Úgy 2-3000ért. Ha járt már valaki sok ilyen helyen, nagyon megköszönöm, ha tudna segíteni ^^



2021. aug. 15. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eredetit, azaz Japánból importáltat leginkább sehol. Mármint nem, hogy olcsón nem, hanem sehogy.


Az Ázsia BT-ben szinte csak koreai, vietnámi, kínai termékek, illetve azok Németországban, Hollandiában gyártott utánzatai vannak.


Még annál is olcsóbban max. a Lidl ázsiai hetein találsz. Szakéjük is van, jó förtelmes.


Amiket felsoroltál azok nagyon alapvető dolgok, bármelyik kínai/koreai boltban megtalálod őket. Sőt, még egy rendesebb hiperben is az importrészlegen. Pl. K-Mart Honvéd utca, Dunapanda Kőbányán, a két kisebb koreai bolt egymás mellett a Kolosy tér mellett a Szépvölgyi út végében, Rákóczi téri kínai szupermarket. Nem lesznek olcsóbbak az Ázsia Boltnál ezek se, de valami alap szakét (Choya vagy Ozeki) 3000 körül már kapsz.

2021. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én az Auchan külföldi kaják részlegén láttam szakét, de az árára sajnos nem emlékszem. Gondoltam azért leírom, hátha segít. Ha van Auchan a közeledben, egy próbát megér. :)
2021. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Odango.hu
2021. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Auchanben múltkor nem találtam.

Azt tudom hogy minden helyen lehet ilyet találni ezeket, de nem akarok béna utanzatot kifogni.

Weboldal alapján láttam pl láttam az Ázsia bt ben sokkal drágább a mochi mint egy másik boltban, de lehet rosszabb is. Szakénél félek, hogy rosszat választok, az alapvetőbb dolgok közül pedig kerülném az izfokozós, meg színezett dolgokat, mert azoktól rosszul vagyok.

A kérdést azért tettem fel, mert messze lakom Pesttől és amikor megyek, rögtön jó helyre szeretnék menni, nem lesz időm végignézni a dolgokat, rosszat meg nem akarok kifogni.

2021. aug. 16. 00:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy dolgot biztosra állíthatok a Nihonshu-ról (amit valamiért szakénak nevezünk, azaz alkoholnak). Azt, hogy minél drágább annál jobb a minősége, mint a boroknál is, az olcsó kannás rosszabb a drágábbaknál. Persze azért az sem mindegy, hogy eredeti vagy a márkaneve alatt forgalmazott külföldi utánzat.
2021. aug. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Igen, azt gondoltam.

De ugyanazt a bort is más áron kapod meg egy hipermarketben és egy ksiboltban, ilyen különbségre gondoltam.

2021. aug. 16. 01:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom, hogy nem éri meg fukarkodni ha tényleg jót akarsz inni. :)

Internetről a legkönnyebb berendelni külföldről, de most már eléggé problémás sajnos. Mert nem tudom hány forint feletti csomagokra vámot kell fizetni, szóval még ezzel is drágábban jutsz hozzá sajnálatos módon.

2021. aug. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jót akarok inni, eddig még csak étteremben ittam, az nagyon ízlett, de csak 1 deci volt, amit megengedhetek magamnak még. De ha palackkal szeretnék venni akkor ahogy látom egy jó whiskey áráért tudnék venni, amit már soknak tartok, főleg hogy 3000ert már rengeteg jó minőségű bort lehet venni, de a rizsbor ennek többszöröse. És remélem hogy valahol esetleg lehet olcsóbban is szerezni. Ha nem akkor örülni fogok a többi alapanyagnak is
2021. aug. 16. 02:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát véleményem szerint a jó fajták ára az olyan 30ezer yen értéknél kezdődik (ami mai árfolyamban 81900forint). 3000forintért nem is tudom, hogy lehet-e egyáltalán kapni, akár a legrosszabb kannás változatból.


De remélem ez valamennyire segítségedre lehet az árérték arány szempontjából a választáskor.

2021. aug. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon el vannak árazva az italok, vagy csak a sznob kategóriáról beszélsz. Magyarországon is vannak 50 ezerért borok, de nem ott kezdődik a jó kategória. Ha tényleg ilyen drága lenne minden szaké, akkor nem terjedt volna el Japánban.


De lehet csak más mennyiségről beszélünk én 7 decire gondoltam.

Láttam 3000 alatt sushi szakét, de gondolom az nem ivasra van, hanem sushihoz. Meg a koreai olcsóbb, de azt sem tudom hogy érdemes e megkostolni.

2021. aug. 16. 02:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!