Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A Spar hogy maradhatott fennt?

A Spar hogy maradhatott fennt?

Figyelt kérdés
Nagyon drága, én nem is értem, ki jár oda, pláne ilyen árak mellett. Ráadásul ma olvastam, hogy 2022-ben a második legkedveletebb bolt volt. Hogyan?

2023. jan. 26. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom a vásárlók minőségibb termékeket is találnak sok esetben a polcokon, ez is jelentheti a népszerűségét. Kuponok, kedvezmények kifogása is lehet, nálunk egy helyi több ezer embert foglalkoztató gyár esetében havonta adnak az ott dolgozóknak árkedvezményeket. Ilyenekre, gondolnék, hogy ide járnak szívesebben.


Múltkor, a facebookon láttam egy képet, ahogy egy élő egér van a zsömlék közt a Spar-ban, az mondjuk elég riogató volt :D

2023. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Talán azért, mert van rá igény..?? Mindig hosszú sorok állnak a pénztáraknál. Én is beállok a sorba, de a leértékelt árukra vadászom, azokból pedig elég sok van.
2023. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt nem minden drágább, mint máshol, másrészt sokkal nagyobb a választék néhány terméktípusból, mint az olcsóbb láncoknál. Én is csak olyan dolgokat veszek, amik máshol nincsenek, akció van, vagy nagyjából ugyanaz olcsóbb.
2023. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Én például azért járok oda, mert nincs kocsim, és elérhető közelségben az az egyetlen olyan élelmiszerüzlet, ahol van választék. Több megállóval odébb persze találnék már mást is, de a fene sem akar olyan messziről cipekedni.
2023. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk qrvajó helyen van, pont a városközpontban. Közel van az önkormányzat, bíróság, posta, más üzletek, bankok, stb. és sokan úgy vannak vele, hogy akkor már inkább bemennek oda, nem ballagnak el pár utcát a coopba, vagy ülnek kocsiba/biciklire és mennek ki a Lidlbe, Tescoba stb. És a választék is szempont lehet szerintem is, meg hát ott is vannak akciók.
2023. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Főleg minőség és választék miatt. Például aldiban és Lidl-ben nem lehet normális kávét kapni, az esetek 80%-ában a kávé miatt megyek Spárba és ha már ott vagyok nyilván veszek mást is.
2023. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Igazából tény, hogy a Spar és a Tesco is drágább, mint a többi, viszont nagyobb a választék is. Mi sem ezeken a helyeken szoktunk nagybevásárlást végezni, de még is van, amit ezeken a helyeken szoktunk megvenni, mégpedig azért, mert előfordul, hogy Aldiban/Lidlben/Pennyben nem igazán van olyan, ami nekünk kellene. Pl. amilyen lisztet én használok, az tényleg nincs a fentebb említett hármas egyikében sem tudtommal, szóval sokszor marad a Tesco vagy a Spar, hiába drágábbak, ha ott van, ami nekem kell. Illetve ha már Sparban vagyunk, akkor megnézzük az akciós termékeket, mert azért ki lehet fogni jó áron akciós dolgokat.


De emellett ha valaki csak a Sparba jár nagybevásárlásra, az is érthető, hiszen szerintem a Sparból van a legtöbb üzlet az országban. Akinek nincs autója, vagy ilyesmi, annak sokszor könnyebb leugrani a közeli Sparba, mintsem buszozni több kilométert, hogy aztán nehezen hazacipelje a bevásárlást. Nálunk is, megyeszékhelyen lakunk, és mindenhol ott a Spar, mindig a lakótömbökhöz közel, szóval nyilván aki ott lakik azokban a lakótömbökben, az sokszor inkább a Sparba fog menni, főleg ha csak néhány holmit akar venni. Meg amúgy én azt mondanám, hogy hiába drágább a Spar, de ott legalább van választék, és valószínűleg megtalálod, amit keresel. Nemegyszer volt már az, hogy akartam valamit, ilyen nagyon alap dolgot, pl. egy konzerv lencsét, de az Aldi/Lidl/Penny-ben üres volt a polc. A Sparban általában ez nem történik meg, mert ha nincs is a legolcsóbb fajta x dolog, akkor is sokszor van más márkától.

2023. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem vagy spar esik útba, vagy aldi. Az aldi a fő vásárlóhelyem, de ott nem mindent kapok meg, szóval a sparba is járok pl alkoholért, üveges szószokért, “mentes” kajákért, stb.
2023. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem az a lényeg, hogy olcsó legyen, hanem hogy normális minöséget kapjak, és megfelelö választék legyen.
2023. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

mert a sajt és a felvágott pl olcsóbb mint a lidlben

a zöldség gyümölcs kb egy árban van

egyedül szárazáru miatt megyek a lidlbe

2023. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!