Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Van olyan üzlet, ahol darált...

Van olyan üzlet, ahol darált borjú húst árulnak? Vagy lehet hogy csak piacokon lehet kapni, már ha ott lehet?

Figyelt kérdés

Borjú, és nem felnőtt marha húst szeretnék venni. Ha boltokban nem (nem találtam, pedig körbeártam a környék üzleteit), piacon lehet vásárolni borjú húst? Esetleg daráltat/ledaráltatni hentessel?

Köszi!



2023. ápr. 10. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Borjúhús nem mindennap van a hentesnél, nálunk konkrétan meg kell rendelni és nem másnapra hozzák. Piacon, magánembertől biztos nem vennék semmilyen húst.

A hentes meg csak a nála vásárolt cuccot darálja le, nem vállal "bérdarálást", mivel nem akar egy ismeretlen eredetű hústól valamilyen fertőzést behurcolni a boltjába. Amellett még saját esetében is szét kell szednie a darálót, kipucolnia az előtte darált sertést, ledarálni a te húsod, utána megint szétszedés, pucolás....szóval, nem leszel a kedvence.

2023. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%
Ha kebabot akarsz csinálni, ahhoz nem borjúhús kell, hanem darált birka vagy bárányhúsból készül. Ha meg úgysem az autentikus változatot csinálod, akkor nyugodtan készítsd marhából! Azt meg kapsz a multiknál, darálva.
2023. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első köszönöm és értem.

Második, nem ez volt a kérdésem.

2023. ápr. 10. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!