Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyi a költség az eladónak,...

Mennyi a költség az eladónak, ha én szép kártyával fizetek?Vagy bankkártyával? Mert 1-2 boltban vannak limitek például csak akkor használhatok szépkártyát ha 3000ft fölött vásárolok?

Figyelt kérdés

#ABC #kisbolt #vasműszaki #gyümölcsbolt
2023. máj. 4. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, minden terminálnak van egy bérleti díja. Szép kártyát nem tudom sajnos, de bankkártyás fizetés esetén általában van egy minden tranzakció után fizetendő fix díj, ez pár Ft, nálunk konkrétan 8. Ezen kívül a konkrét vásárlásnál az eladási ár valahány százalékát is meg kell fizetni, nálunk ha jól emlékszem, 1%. Felmerülhet még bankközi jutalék, illetve kártyatársasági díj is. Közvetett költség még a hőpapír ára is.

Én úgy gondolom, azért vannak limitek, mert sok vásárló a 40 forintos gyufát is kártyával fizeti ki. Ezzel még egyébként nincs is szerintem akkora baj, ami engem kicsit zavar, mikor kifizeti a vásárló kártyával a két darab 280 forintos energiatalt, majd kér hozzá egy 50 forintos táskát is, és azt szintén kártyával fizeti. Ilyenkor a táska miatti terminálköltség konkrétan nagyobb, mint a táska eladási ára. Ennek ellenére soha, senkinek nem mondtam, és nem is mondanám, hogy nem fizethet kártyával 50 forintot, mert szerintem ez nem vásárlóbarát hozzáállás.

2023. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a terminál szolgáltatójának fizet a kártyás vásárlások után, de vannak már olyan szolgáltatók bőven, ahol nem jelentős ez az összeg.


Amúgy meg ez teljesen jogszerűtlen, köteles elfogadni a kártyát bármekkora összegnél.

2023. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es, ellent mondasz magadnak. 50 forint egy százaláka 0,5 forint + a 8 forint fix díj = 8,5 forint, ami azért még az 50 forinttól messze van.
2023. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 3-as, nem eladási árat akartam írni, hanem hasznot, köszönöm. :)
2023. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Csak hogy 4es ha boltod van cdak feltunt hogy nem minden termeken van profitod. Pl ha valamit leakcioznak akkor azon sem lesz értelmezhető profit, de mivel az emberek az akcios termek melle vadarolnak még amin meg van, maris megeri.


Szal ne mond nekem hogy vilagvege van mert az 50ftos zacskon nincs hasznod..

2023. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
ott vanak limitek ahol nincs nagy forgalom .
2023. máj. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy gyümölcsboltban 2500 ft-ért vásároltam epret meg banánt, és amikor fizettem rámszólt hogy csak akkor fogadja el ha 3000 fölött vásárlok, kicsit meglepődtem , még nem jártam így, még tettem hozzá egy adagot. Püspökladány buksi állateledel és zöldséges.
2023. máj. 5. 18:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös természetesen nincs világvége, nem is azért zavar az 50 forintos kártyás fizetés, mert azon nincs haszon, hanem inkább azért, mert két másodperccel előbb a "más valamit kérsz?" kérdésre nem tudta volna mondani, hogy meg egy zacskót is. De még a "zavar" is erős kifejezés, mert ezt sem úgy kell elképzelni, hogy pofákat vágnék a vásárlóra, vagy bunkón viselkednék vele, mert elfelejtett zacskót kérni. Csak ötletnek írtam inkább, hogy szerintem ahol (jogellenesen) limit van, ott miért döntöttek így. Én egyébként mint írtam, abszolút ellenzem a limitet.
2023. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!