Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Balek vagyok, hogy így jártam?...

Balek vagyok, hogy így jártam? Vettem akciós újkrumplit az Auchanban. Erre az összes zöld amit elvileg jobb nem megenni. Miért árul ilyen terméket az Auchan?

Figyelt kérdés
2023. máj. 20. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Vágd ki a zöld részt és megeheted.

Azért mert az emberek így is megveszik.

2023. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Héjon keresztül nem látszott hogy baja lenne.
2023. máj. 20. 23:24
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy balek, jártam már én is így. A későbbi aggodalmak elkerülése érdekében kib.sztam az egész zsákkal, inkább, minthogy kórház legyen a vége. Vettem máshol. Bosszantott a kidobott pénz, de még mindig kisebb stressz volt, mint megenni valamit undorral.

Nem állítom 100%-ra, hogy bajt okoz, de nekem így volt nyugodt a lelkem.

2023. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Amikor úgy növeszik a burgonya, hogy nincs a gumóját süti a nap, mert nem takarták be rendesen, akkor a napsütötte részeken klorofill és szolanin keletkezik. A szolanin nagyobb menyíségű fogyasztása hányást, émelygést, fejfájást, rosszullétet okoz.

Amikor az Auchanban veszel krumplit, és a héja alatt zöld, akkor szintén klorofill képződést látsz, amitszolanin képződést is kísérhet, azonban ez nem olyan mértékű, mint amikor hetekig a tűző napon van a földből félig kiálló gumó.

Alapos, a szokásosnál vastagabb hámozás megoldja a problémát, emellett a keserű íz árulkodó jele a szolaninnak.

Én nem dobnám ki.

2023. máj. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Azért zöld, mert fényt kapott. Baja nincs, egyszerüen elvágod a zöld réteget, a többinek semmi baja.
2023. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

ha veszélyes lenne a fogyasztása, már az osan kidobná. nem kockáztatnak semmiféle eljárást, pláne betegség előidézését. igencsak antireklám lenne.


Megfőzöd, oszt annyi

2023. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kivágod a zöld részt és ennyi.
2023. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj az egész az hiába szedem le a héjat vastagon. De legalább magyar gazdától van azt nagyban hirdették a boltban. :D
2023. máj. 21. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem hallottam tömeges mérgezésről a auchanos krumplitól. Eheted te is.
2023. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Előfordul, én múltkor olyat vettem, aminek fekete volt a közepe szinte az összesnek.
2023. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!