Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Eladhatnak nekem olyan kávékap...

Eladhatnak nekem olyan kávékapszulát ami 2 napja lejárt? (Foodora)

Figyelt kérdés
Semmi baja nincs gondolom, de megnéztem a lejárati dátumát és 2023 június 8-at ír. Most hozták a rendelést, bontatlan, számla minden megvan. Ilyet megtehetnek? Teljes áron vettem nem is olcsón. Kicsit olyan mintha a lejárt árut akarnák rámsózni..
2023. jún. 10. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2023. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Jézusom, NÉBIH de azonnal :D

Persze neked csak egy kávékapszulát adtak el lejártan, de ki tudja, milyen egyéb dolgoknak nem figyelik a lejáratukat még... Egyébként én a kávé lefőzésekor végbemenő kémiai folyamatok miatt nem vállalnám be a lejárt kávékapszulát (nem értek hozzá sajnos, hátha valaki jobban tudja itt), hanem minimum, hogy visszakövetelném a pénzem.

2023. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem az ügyfélszolgálattal és felajánlottak a kapszula árában egy kupont, hát jobb mint a semmi.
2023. jún. 10. 23:35
 4/19 Justinianus ***** válasza:
44%
A 12 hónapig eltartható kávékapszula, ami két nap alatt halálos méreggé válik... :)
2023. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Ügyfélszolgálattal kell kezdeni minden esetben. Szerintem jobb ajánlatot is kiharcolhattál volna, hiszen ez súlyos vétség. Hatósági eljárás során mindenképp kemény bünti lett volna. Nagyon olcsón megússza így a foodora, vagy az akármilyen partnerük, aki csinálja ezt nekik.


(Amúgy nem valószínű, hogy bármi baja lenne 😃 de jogilag mindenképp hatalmasat hibáztak)

2023. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#5 Milyen ajánlatra gondolsz?
2023. jún. 11. 01:39
 7/19 A kérdező kommentje:
Amúgy maga a Foodora volt, a Foodora Market.
2023. jún. 11. 01:43
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A szavatossági idő a forgalombahouhatóság dátumát jelöli, ha az lejárt a terméket tilos kereskedelmi forgalomban árusítani.

Attól még a termék fogyasztható, de az egy másik téma (eladni tilos, de adományozható, és fogyasztható - erre van egy külön időtartam, hogy meddig)

2023. jún. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kuponozás csak szemkiszúrás, nem szabad elfogadni.
2023. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szigorúan tilos lejárt élelmiszert eladni, így az a minimum, hogy cserélik vagy kárpótolnak. Nekem az a logikus, hogy nem vagy köteles elfogadni a kupont sem, hanem - ha több ügyintézéssel is - készpénzben is visszakaphatod az árát, de el tudom képzelni, hogy jogilag a kupon is rendben van, ha te elfogadod. (Más téma, de nekem légitársaságnál volt olyan visszatérítésem, amit nagyon kuponban akartak visszaadni, de kitartóan ügyintézve sikerült érvényesítenem a jogaimat.)

Az biztos, hogy jól tetted, hogy nem hagytad szó nélkül, mert hiába fogyasztaná el mindenki, ha saját magánál járna le, nagyon nincs rendben, hogy ilyet adnak el neked. Van az a helyzet, amikor az ember lenyeli és legfeljebb máskor nem vásárol onnan, de ha megtehetjük, akkor szerintem fontos fogyasztóként tisztában lenni és kiállni a jogainkért.

2023. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!