Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Vérmentes húst csak plspeciáli...

Vérmentes húst csak plspeciálisan kóser boltban lehet kapni? Azokról meg azt hallottam, hogy eléggé drágák. Én undorodom már attól is, ha egy kis vért látok a húsban.

Figyelt kérdés

nov. 28. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Az elkészített (megsütött, megfőzött) húsokban nem kellene vért látnod, hacsak az nem szándékosan készül "véresre"

A nyers húsok sem tocsognak a vértől, de azoknál elképzelhető, hogy véres, ami egyébként hiba, a jó minőségű tökehósokon nincsen vérfolt.


A kóser vágásokat egyre több ország tiltja be, vagy szigorítja a szabályokat, Magyarországon a kijelölt vágóhidakon engedélyezett.

Meglehet, a kóser húsokon nem találsz vércseppet, de még az sem biztos, ellenben, ha a szertartásos műveletet megnéznéd, lehet elájulnál a látványtól

nov. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyél akkor húsmentesen. Azért van egy kis álszentség a kérdés mögött...
nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Pucold le.

Amúgy egy sima szupermarketes csirkemellben pl eleg ritkan van ver, az is max egy pottynyi es siman kivagod. De ha jol megnezed az atlatszo csomagolason kerezstul, tudsz olyat valasztani amiben nincs

nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Általában jól ki vannak véreztetve az állatok, ritkán találni ami véres.

Egyébként a kóser vágás sem ördögtől való ugyanúgy késsel csinálják.

nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nőj fel
nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
jó kis hagymás vér reggelire
nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#1 Persze elkészültben nem annyira párosnak lehet látni, de a nyersen igen és engem zavar.
nov. 28. 09:47
 8/9 A kérdező kommentje:
#2 De én szeretem a húst, csak nem érzem magamat vámpírnak.
nov. 28. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyet se halottam még ! Vérnélküli hús ? Kóser ? Mindenhol kivéreztetik az állatot anélkül hogy van feldolgozás .
nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!