Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik számodra a legjobb...

Melyik számodra a legjobb kenyér (ízre, állagra, tartalomra)? Hol veszed/vennéd?

Figyelt kérdés
tekintsünk el az árától, írjatok bátran mindet, ami itthon kapható, köszönöm!

2012. nov. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Félfogós lisztből itthon sütöm. Egyetlen bolti sem jó.
2012. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak azt áruld el, hogy hol veszed a félfogós lisztet, mert én bejártam egész Győrt de sehol nincs, így kénytelen vagyok rétesliszttel keverni a sima lisztet, de az mégsem az. Bocs, ez az első kedves válaszolónak szólt. Amúgy én is itthon sütök. Persze kézzel dagasztva és kovásszal, vagy öregtésztával. Barnát, félbarnát, rozsosat, árpásat, magosat, mikor milyet. Mindig morogtam, hogy ilyen nincs, hogy egy normális kenyeret nem lehet venni. Aztán megvilágosodtam, én balga, hát tudok én kenyeret sütni. Azóta nem vettem egy deka kenyeret sem. Egyébként egy félkilós kukoricásat szoktam venni és egy félkilós rozsosat. A kettőért (ami ugye egy kiló kenyér)fizettem 800(!!!)forintot. A szeptemberi áremelés előtt. Amúgy, ha nem különösebben érdekel az ára, inkább a minősége, én azt javaslom, hogy tanulj meg sütni. Nem kell hozzá egyetem.
2012. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi h írtatok, van sütőgépem és szoktam is sütni, de csak akkor jön ki olcsóbban mint a bolti ha kb 159Ft-os fehér lisztből készítem és most nagyon vacillálok h bolti legyen vagy sem.

Ami nekem finom, az a jókenyér rozskenyér, lidl-ben legdrágábban is 359Ft/ fél kg és sokkal tovább tart mint a kilós fehér vagy félbarna kenyér, mert savanyú és tartalmasabb 1 szelet mint a másiknál, nem esszük 2 pofára és kevesebb benne a szemét.

De ha tudtok linkelni jó otthoni recepteket,szívesen kísérletezek.

2012. nov. 22. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Bükkszentkereszti kovászos kenyér, az valami isteni (laza 3 kilós kis csöppség). Mondjuk ilyet csak ritkán eszek, ha hazautazok én is meg a testvéremék is.

Jana pékség-féle házi kenyér se semmi (a szezámmagosat szoktam venni).

De persze anya házi kenyerét semmi sem üti.

Én nem sütök, kenyérsütő gépem nincs, egy darabig nem is lesz, az albérletben lévő gáztűzhely sütőrésze pedig rossz... Egyébként én is inkább magam sütnék, igaz, drágább, de kevés kenyeret eszek, plusz egészségügyi okok miatt nagyon oda kell figyelnem arra, mit eszek.

2012. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fehér kenyeret ne süss otthon, annak semmi értelme, azt vedd meg a boltban. Ha rászánod magad a sütésre, akkor minimum félbarnát süss. Limara. vagy E.Margit. Mindent tudnak a kenyerekről.
2012. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A két kedvencem a Príma pékség diós kenyere és a barna Paillasse, ezt a Sparban szoktam venni. Mindkettő barna, laza tésztájú, szóval tuti színezett, de azért van benne tk. liszt, a diósban tudom hogy rozsliszt van.
2012. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erzsébet kenyér a Kőbánya-Vasútállomásnál lévő pékségből :D
2012. dec. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A CBA-s borzalmas!!!!

A legjobb szerintem a lipóti parasztknyér, vagy a Nyugatinál kapható péknél a kenyér (aluljáróból ki, az alkotmány utca fele)

Még Képosztásmegyeren van egy jó pék az óratoronynál

2013. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

CBA újhegyi kőbányán, van egy ilyen kisebb félbarna cipójuk ami bajor kenyérre emlékeztet, az kiváló! Érződik benne hogy nem egy felfújt Tesco-s nesze neked szegény ember kenyér.

Frissen margarinnal, téliszalámival, egy szelet sajttal és zöldpaprikával mennyei, az Erzsébet kenyerük is jó egyébként, az az a fajta kenyér amiben sosem lehet csalódni már az illata vonzza az embert.

Egyébként a legjobb kenyerek mindig a kovászolt kenyerek, piacokon talán még találni hagyományos kovászolással készült paraszt kenyeret.

2013. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!