Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A pékségekben kapható ételek...

A pékségekben kapható ételek mennyire számítanak "junk foodnak"?

Figyelt kérdés
Van-e annyira veszélyes minden nap lekváros buktát, sós perecet és kakaót fogyasztani, mint a hamburger, sültkrumpli, kóla triót?

2013. szept. 8. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Tömény szénhidrát! Nagyon egészségtelen.
2013. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Eléggé.
2013. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Jó kérdés, mert rengeteg helyen fagyasztott, műanyag töltelékű péksüteményt árulnak. Próbálj meg olyan pékségben vásárolni, ahol normális, minőségi termékeket készítenek.
2013. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én egészségtelennek könyvelem el, és semmiképp sem ennék minden nap. Nagyon sok bennük a finomított szénhidrát.
2013. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

baromság semmit ilyesmit sem enni mer szénhidrát is kell és annyit kibír a tested ami manapság a péksüteményekben van mer az igaz h rég nem azok az egyszerű természetes alapanyagok amik x éve voltak.

persze nem kell mindennap 2 kakaós sigát aztán 3 párizsis zsemlét és este meg egy fél baguettet betólni. de ha 2x eszel pékárút hidd el semmi bajod nem lesz. pláne ha mozogsz is. megígérem

2013. szept. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettétek néhányan, nem az volt a kérdés, hogy bajom lesz-e, ha eszek, mert napi egy adag sültkrumpli meg egy pohár kóla elfogyasztásától sem lett még senki instant halálos beteg (ha meg mozog pláne nem :D ). Épp ezért szeretném összehasonlításba helyezni a pékségeket a klasszikus gyorsétteremmel az étel tápérték tartalmát illetően. Jobb-e, rosszabb-e, miben és miben nem. Egyesek azt mondják, hogy a népegészségügyi termékadót ezerszer inkább kéne a pékségekre kivetni, mint a chipsekre meg hamburgerre, más meg azt állítja, hogy őseink is kenyeret, szalonnát meg lángost ettek két pofára, ami voltaképp alapanyagaiban alig különbözik a mai pékségben kapható élelmiszerektől. Az olcsóbb kategóriás péktermékekre gondolok elsősorban - nem feltétlen a leggagyibbbra, de nem is a megfizethetetlen hétmagvas teljes kiörlésű kecske-tej alapú túrósbatyura, mert az úgysem kerül gyakran az átlagember asztalára.
2013. szept. 11. 20:25
 7/7 anonim válasza:
47%
szerintem van, de attól függ, hogy mi van benne, mert ha pld. puding akkor szerintem igenis egészségtelen
2014. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!