Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Van arra valami előírás, hogy...

Van arra valami előírás, hogy a húspultnál aki kiszolgál, az ne puszta kézzel tegye?

Figyelt kérdés
Azt hiszen ilyen zacskót szoktak, de ez nem lenne kötelező? Ma nekem csak úgy rakosgatta a szalámit puszta kézzel.
2013. nov. 13. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a felvágottakat villával szokták szedni a papírra.

Kézzel biztos, hogy nem szabadna.

Van sok olyan hely, ahol még pénzt is kezel az, aki pogácsákat és sütiket fog meg kézzel és után elveszi a pénzt és visszaad, amikor megláttam, kiálltam a sorból és inkább nem vettem sütit.

2013. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony. Pék- és húsárut kötelező (lenne) nejlonkesztyűben kiszolgálni. Ha ellenőrzést kapnának, csúnya büntetést sóznának a boltra. Máskor nyugodtan tedd szóvá.
2013. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van rá előírás.


A legdurvább, amit láttam pár éve Budaörsön, a fene sem tudja már hol, tologatta az eladó a tejes rekeszeket, majd rögtön utána, kézmosás nélkül, puszta kézzel pakolgatta a szalámit a vevőnek.


Mi csak kávét ittunk, de a úgy öntöttem bele a számba, hogy még véletlenül se érjek a pohárhoz ezek után :)

2013. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bumbi02 ***** válasza:
57%
Hát előírás éppenséggel van rá, de ne legyetek naivak. Az egy dolog, hogy ott előttetek éppen kesztyűben fogják meg azt a húst, vagy sütit. De hátul, ahol te nem látod, ugyanúgy kesztyű nélkül fogják meg. És épp ezért úgy tartom, hogy aki ettől "undorodik", az csak álszenteskedik, hiszen gondolhatja hogy azt a húst már egykétszer megfogdosták,más dolog hogy most ő épp látta. (hozzátenném ha nem látja, akkor nem is érdekli, és nem is lesz belőle baja..)
2013. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 doboszoli ***** válasza:
87%

Kedves bumbi!

Ismét egyetértünk.

2013. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van. A kiszolgálás csak kirakat. A színfalak mögé bepillantva inkább az ember lemondana mindenféle kajálásról. :D
2013. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

A 6 és 3 is vagyok.


Végül ennyi kell az immunrendszerünk edzéséhez :)

2013. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En nem tudom van e eloiras ra,de sokszor latom,hogy puszta kezzel fogjak meg a felvagottat vagy a hust,kolbaszt stb. Engem egyszer akartak igy kiszolgalni,illedelmesen megkertem a holgyet,hogy huzzon kesztyut vagy fogjon egy villat. Eloszor meglepodott,de aztan elnezest kert es felvett egy kesztyut.
2013. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy ha tudnád, mi van abban a szalámiban, a legkevésbé sem érdekelne, hogy ki, és milyen kézzel fogdossa össze.
2013. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van előírásunk rá, minden más egyéb tevékenység után (pl megfogom a kilincset),kezet kell mosnunk, és tiszta nejlon kesztyűt kell húznunk. :)
2013. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!