Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért árulják aránytalanul...

Zorall1 kérdése:

Miért árulják aránytalanul drágábban ugyanazt a terméket nagyobb kiszerelésben mint a kisebbikben?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 01:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Átverésből. A vásárlók nagy része nem számol.
2014. jan. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez általában nem igaz, sőt!
2014. jan. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

már elnézést de ez nem fordítva igaz?:D pltegnap vettem szójatejet, annak 699ft/literje ha literes kiszerelésben veszem, pici 250milis kiszerelésben 1029ft/l

és ez mindig így van.:)

2014. jan. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A nagyobb kiszerelés darabra leosztva olcsóbb...
2014. jan. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb helyen kiírják mindennek a kilós vagy Liter árát, mindig azt figyeld. De szerintem is inkább fordítva igaz, a nagyobb kiszerelésű lebontva olcsóbb.
2014. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nem mindig igaz, hogy a nagyobb olcsóbb! Nem egyszer előfordul, hogy az osan-tecsóban a meghirdetett akciós baromi nagy kiszerelésű termék drágább, vagy épp annyiba kerül, mintha megvenném kisebb kiszerelésben!

Egyszerűen csak 20 évvel ezelőtt - amikor a diszkontok megjelentek az országban - hozzá szoktatták az embereket, hogy nagy kiszerelésben olcsóban tudnak vásárolni bizonyos dolgokat, aztán ez a megszokás még él. Mint ahogy az is, hogy a szupermarketekben olcsóbban lehet vásárolni, közben meg gyakori az, hogy az akciós termék a normál árú, a többi pedig drágább. Csokoládék, kávék, italok a piacon, vagy a kisboltban legtöbbször sokkal olcsóbbak. Én ugyanazt a kávét szoktam venni a piacon 1300-ért, amit a "hypermarketben" 1990-ért árusítanak. A kisboltban a MIlka csoki mindig 199 Ft, a nagyoknál meg akciósan 220. A tisztítószerek legalább 30%-kal olcsóbban pl. az újpalotai kínai bevásárló központ földszintjén, mint egy sarokkal odéb a tecsóban.


Persze vannak ellenpéldák is, de oda kell figyelni, mert lépten-nyomon átbaknak a nagyok!

2014. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Arimateia válasza:
100%

A közelemben lévő szupermarketben ezt (is) átverésből csinálják.

Pl. 500 grammos margarinnak kitették az árát, mellette ott volt az 1000 grammos, gazdaságos kiszerelés ár nélkül. Mondjuk velem rosszul jártak, mert a pénztárnál sztornóztattam az árat látva, és visszamentem 2 db 500 grammosért.

Vagy pl. saját márkás tészták közül egynek (mondjuk Orsó tészta) tették ki az árát, az ember automatikusan teszi a kosarába a Szarvacskát gondolván hogy akkor egy árban van. Aztán a pénztárnál derült ki, hogy az a fajta tészta speciel pont drágább, mint ugyanaz Gyermelyiben. Simán visszavittem a kasszától, addig állt a sor.

Hja, mert ráadásul árleolvasó nincs.

A sokadik ilyen húzás után nem is jártam tovább abba a boltba.

2014. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában valóban olcsóbban adják a nagyobb kiszerelést (fajlagosan), de néha megtévesztésből épp az a drágább. A lényeg, hogy utána kell számolni, vagy a kilós árat nézni. Bár már olyat is láttam, hogy a kilós volt elszámolva, hibásan feltüntetve, de azért ez ritka.
2014. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában én is láttam egyes termékeknél, hogy drágább, mintha kis kiszerelésben venném, gondolom ez is egy trükk, aki nem veszi észre, az többet fizet érte, hiszen általában a nagyobb kiszerelés az olcsóbb.
2014. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa a sok közül, a 2 literes olaj drágább volt, mintha két 1 litereset vettem volna, de sorolhatnám az átveréseket.

Nagyon oda kell figyelni.

meg a kiírt árak, és a pénztárgépben lévő árak közötti különbség...

a sajtos bagett akcióban 89 ft. , öles betűkkel a fakkban, a számlán 99 ft.

Most álljak sorba 10 ft-ért a vevőszolgálatnál...? hát pont erre megy ki a a játék, sok 10 ft sokra megy, mert nemcsak egy terméknél van így.

Az emberek meg sietnek, nem mennek reklamálni.

2014. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!