Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit tudtok erről?

Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Hallatom valakitől, hogy ha a boltban fel van címkézve egy termék akciós áron, és a pénztárnál vesszük észre, h rosszul van felcímkézve akkor a boltbank kötelessége oda adni annyi áron ami a címkén szerepelt?


Múltkor belecsöppentem egy ilyenbe, rosszul volt felcímkézve kasszánál derült ki, én erről nem tudtam, úgyhogy otthagytam, utána mondták, h ha szolok akkor kötelességük oda adni annyiért ami a címként volt.


Ez igaz? Mit tudtok erről? Volt már veletek ilyen? Oda adták annyiért?


2014. márc. 4. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek, amennyiben csak az az egy van leárazva (ha az adott termékböl mindegyik olcsóbbra van cimkézve, akkor igen), mert sok "élelmesz" vásárló leszedi az egyik áruról a cimkét és átragasztja a másikra, ez pedig a boltot nem kötelezi semmire.
2014. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ebből jó pár darab át volt címkézve

nem én tehetek róla, h szarul van felcímkézve, ez vásárló átbaszás (pl nem csak azt az 1 terméket veszem meg észre se veszem, h nem annyit fizettem)

kamerán azért szerintem lehet látni, h én cimkézem-e át vagy nem

2014. márc. 4. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem hétvégén visszaadták.
2014. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
visszaadták? micsodát?
2014. márc. 4. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Tescóban visszaadják, de csak akkor, ha azonnal odamész a vevőszolgálati pulthoz. Visszaadják a különbséget, plusz még kapsz egy ajándékutalványt (200 Ft). De ha csak otthon veszed észre, és legközelebb viszed oda a blokkot, akkor bebuktad.
2014. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is láttam már nálunk a Sparban hogy visszaadtak ilyenkor pénzt.
2014. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem számolhat más áron, mint ami fel van tüntetve. Tehát ha a tv hibásan pl 100 helyett 10 ezer forintra van felcímkézve, és te mész a kasszához fizetni, kötelesek odaadni a kiírt árért. Az nem a te hibád, hogy tévedtek.


Én erre nagyon odafigyelek, és szólok is ilyenkor. Rögtön hátramennek, megnézik, hogy mi volt kiírva, és ha tényleg úgy van ahogy mondtad, akkor annyit számláznak. Így vettem egyszer egy jó kis hajsütővasat egy ezresért.

2014. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Bocsi, nagyon nem írtam egyértelműen. Szóval kint volt egy akciós ár, viszont nem annyit fizettem, hanem a rendes árat. Utóbb kiderült, hogy már lejárt az akció, csak elfelejtették levenni az akciós táblát. A vevőszolgálaton visszaadták a különbözetet. A pénztárnál direkt nem kértem, mert a pénztáros úgyse tudott volna mit csinálni.

2014. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nálam az volt a szitu, h Müllerben szerettem volna venni 1 terméket és az akciós résznél volt 2-3 darab rajta a kis címkével, h 349ft de rendesen az állványon is volt ez a termék 649ft-ért. De most már minden ilyenre oda fogok akkor figyelni :) Köszönöm eddigi válaszokat
2014. márc. 4. 14:35
 10/11 xeniah válasza:
Én a Baumaxban jártam így, hogy vettem egy terméket a kiírt ár alapján, aztán a kasszánál kiderült, hogy majdnem triplaannyiba kerül. Elhűltem, és mondtam, hogy akkor inkább nem kérem. Erre elküldtek valakit, hogy nézze meg, mennyiért volt kiírva, és mikor kiderült, hogy nekem van igazam, odaadták annyiért, amennyi ki volt írva (persze rögtön lecserélték a kiírást). Szóval szerintem biztos van rá valami előírás.
2014. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!