Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Debrecenben hol vegyek olyan...

Debrecenben hol vegyek olyan kenyeret, ahol IGAZI, hamisítatlan lisztből, térfogatnövelő és egyéb mérgektől mentes, kovásszal készült kenyeret kapni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
ebben csak akkor lehetsz biztos, ha TE magad sütöd.
2015. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak akkor lehetsz ebben bizonyos, ha magad sütöd.

A pékek többsége mára már sajnos a kovászt víz, cukor sütő-élesztő és liszt elegyéből csinálja, holott a kovász NEM ez.

A kovászban a gabona (teljeskiőrlésű lisztje) saját baktériumai, és a lakásodban lévő természetes élesztőgombák, valamint laktobacillusok és más savtermelő baktériumok vannak.

[link]

Míg a sütőélesztő használata során kétszer fél-egy óra kelesztés bőven elég és sütheted, addig a kovásszal ez akár kétszer két-három óra is lehet.

Nincs az a pék, aki a kedvedért éjfélkor kezdi el készíteni a kenyeret, hogy reggel hatkor már megvehesd...

2015. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végül is nem a kovászon van a lényeg,lehet élesztős is,a beletett hamis liszt,térfogatnövelő,meg az ilyen-olyan adalékméreg nélküli kenyéren van a hangsúly,azt honnan vegyek Debrecenben?
2015. jan. 17. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:

El kell szomorítsalak. A bolti liszt sem az, hanem abban is van adalék, sokfajta. Inkább ne tudd, mik azok, de én egy hatalmas malom és lisztkeverő üzemben dolgozok. Vagyis a saját magad sütött kenyér csak vágyálom, hogy az adalékmentes legyen. Plusz az élesztő, a só, minden adalékolt.

Amúgy az adalékok nem mérgek. Szerinted ha bármi mérgező vagy ártalmas tulajdonságuk lenne, akkor a mai világban engedélyeznék azokat? Ráadásul nem mesterségesek, ez baromság. Az összes ételszínezék mind növényi eredetű. Például a guargumi, ami egy térfogatnövelő, egy trópusi növényből van. Az adalékok iránti hiszti az csak hiszti.

2015. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4/4-es válaszoló,hiába dolgozol malomban,nem tudsz te a lisztről semmit.Az adalékanyagokról sincs fogalmad,hogy kb.70 %-uk mérgező,vagy legalábbis allergizáló.

[link]

[link]

[link]

Számtalan cikket linkelhetnék ide az élelmiszer hamisításról ,de ez nem célom.

A minap Reál finom lisztből akartam palacsintát készíteni,csodálkoztam,hogy olyan csomós,mint még soha!Sebaj,gondoltam,s át akartam szűrőn kavarni,de nem lehetett,mert rágógumi állaga volt.Pár merőkanálnyi mégis át csordogált nagy nehezen,6 db-ot ki is sütöttem.Egyet megettem,nekem semmi bajom nem lett tőle,bár éreztem,hogy nem az igazi.A fiam az 5 db-ot megette,olyan hasfájása lett fél óra múlva,hogy rettenetes.Ki is dobtan a maradék lisztet is!

4/4-es,nem szabad ennyire naivnak lenni!

Küldök neked egy kétrészes videót,ez nem kapcsolódik az élelmiszerhez,de bizonyítékul szolgál,hogy igenis nem,hogy ,,nem engedik"-mint ahogyan azt te gondolod,-hanem DIREKT CSINÁLJÁK!!!!!

Íme a megdöbbentő tények! Ha ezt meg merték,meg merik tenni,akkor BÁRMIT MEG MERNEK TENNI!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=jCvBWZVw6LE

https://www.youtube.com/watch?v=XzpiraoXzmQ

2015. jan. 31. 20:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy kegyérben minimum 4 adalékanyag van,más élelmiszerekben 10-20.Senki nem vizsgálta,hogy ha ilyen sok adalékanyagot fogyaszt az ember együttesen,milyen fokú a káros hatása.Egyszerűen azért,mert a gyártóknak nem érdekük.Vadkapitalista érdeke a profit,s azt a hamisítással lehet leginkább elérni! A sok rákos,pajzsmirigy,meg had ne soroljam milyen beteg,megválaszolja a kérdést.
2015. febr. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!