Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Németországban mely boltokban...

Németországban mely boltokban lehet a legolcsóbban bevásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban költözöm ki Németországba, és nem tudom, hol lehet a legolcsóbban megkapni a mindennapi élethez szükséges élelmiszert és egyéb háztartási / tisztálkodási dolgokat. Főzni nem tudok, így ott nem tudok sajnos spórolni. Na és itt jön a legfogósabb kérdés, ha a főés kilőve, milyen ételt érdemes venni? Nem szeretnék vagyonokat a boltokban hagyni, hiszen pénzt gyűjteni mennék ki. Esetleg olyan van-e odakint, hogy ételhordós ebédmenü (mint idehaza)?


Ezen kívül a tanácsotokat szeretném kérni, hogy ruhákat ill. műszaki cikkeket hol lehetne a legolcsóbban beszerezni?


Egy 15 ezres kisvárosban fogok dolgozni, de Düsseldorf, Dortmund és Köln a közelben van.


Köszi a válaszokat!



2015. okt. 22. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha jól emlékszem az a neve az áruháznak, hogy Netto. Hasonló mint nálunk a Penny Market. Csak nem tudom van-e minden tartományban, én Hessenben szoktam megfordulni leginkább. De van náluk Aldi is. Ami biztosan drága, az az Edeka. Kifőzdéről nem tudok, viszont Németországban jóval több kész, vagy félkész étel kapható bármelyik áruházban, mert sem idejük, sem tudásuk nincs a főzéshez.
2015. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én idehaza a Lidl-ben vásároltam be, és én Berlinben dolgoztam több mint 2 évig és az ottani Lidl volt az ami nekem bevált. Amit idehaza megkaptam többségét ott is. Árban kb a legolcsóbb volt a környéken, hiába mentem ki saját autóval üzemanyagra meg buszra ami azért ott kint főleg a busz picit horror nem szívesen költöttem. Nekem a Lidl gyalog 15 percre volt kb, a napi zsömlém, kiflim megvolt nagyobb bevásárlást heti 1 max 2 alkalommal csináltunk a barátnőmmel akkor mindent megvettünk ami kellett és akkor autóval mentünk. Árban igaz drágább volt minden mint idehaza de az ottani fizumhoz képest nem. A Német termékeket érdemes ott venni jóval olcsóbbak a Lidl meg nekünk tökéletes hely volt. Mi hétvégén főztünk csak, többi napokon félkész ételeket ettünk. Amikor a barátnőm szállodába ment dolgozni maradékokat nem hozhatta haza de dolgozói kedvezménnyel minden napra volt normálisabb főtt kajánk amit még el is fogadtunk. Odakint az Aldi drága nem olcsó mint itt. Felejtős. A kisebb ismeretlen üzleteket is érdemes nézegetni mert sokszor lehet belefutni olcsóságokba. Mi tisztálkodási szerekből meg tartós kajákból amit lehetett vittünk az első 2 hétre magunkkal itthonról hogy ki ismerjük az ottani dolgokat
2015. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lidl, Aldi
2015. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az infót. :)
2015. okt. 23. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Lidl, aldi, netto, norma.


Az utóbbi 3 viszont általában rendetlen és koszos, míg a Lidl rendezett ès tiszta, ezért oda járok.

2015. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!