Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a citrom kilogrammonkénti ára -- amely már pár hónapja is magas,400-500 forint lett -- néhány hete pedig az 1200 (! ) forintot közelíti?

Figyelt kérdés
Azért sajnálatos a citrom igen drasztikus drágulása, mert a citrom(félék) ma már 'népélelmezési' cikknek mondhatók. (Vagyis: nesze neked inflációs mutató!)
2016. szept. 17. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs köze az inflációhoz. Év közben azért ingadozik az ár, mert a rendelkezésre álló mennyiség nem mindig ugyanakkora. Magyarul nem mindig van termőszezon. Ekkor csak kevesebb helyről lehet importálni, és amiből kevés van, az felértékelődik. Nagyjából ennyi.
2016. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Idén igen rossz volt a magyar citromtermés.
2016. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most kezdődik a citromszüret.
2016. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Augusztusban, -Görögben-, az utca szélén rugdosták a túristák a lehullott citromot!

Nincs aki leszüretelje, de te magad nem szedheted és viheted el! :-(

2016. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mindig 1000 forint fölött látom, igaz, ritkán járok boltban. 4-500... Vettem volna ész nélkül, az baromira olcsó.


A citrom árával kevés bajom van, egy jó citrom elég savanyú ahhoz, hogy kevés kelljen belőle feltétlenül (max. a citromkrémek és hasonlók kiesnek).

De a karfiol... Egész nyáron nem tudtam karfiolt enni, mert nem engedhettem meg magamnak, főleg, hogy általában ronda is volt, nemcsak 6-800 ft... Márpedig nekem abból 1 kiló semmi se, citromból pedig sok hónapig elég, ha takarékosan használom...

2016. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
27%

Mit nekünk citrom, mikor itthon kolbászból van a kerítés? Ugyanennyiért vehetsz jó magyar rákkeltő virslit meg egy rakat cukroszószos félkész ételt is.

A mai magyar népszokásokat szemlélve én közel sem vagyok benne biztos, hogy sokáig megtartja ezt a kitüntett helyét a citrom a háztartásokban. Kevésbé az ára, sokkal inkább a túlzott elkényelmesedés miatt.

2016. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Befőzési szezon van, limonádé szezon van, nagyobb a kereslet, megveszik ennyiért is, akik házi bodzaszörpöt meg hasonlót akarnak csinálni. Gondolom, a gyümölcsimport is kisebb, mint télen, nincs akkora mennyiségi kedvezmény, mint amikor jobban fogynak a citrusfélék egyébként is. Most a hazai gyümölcs az olcsó, az forog jobban.
2016. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Néhány válasz meglepett. Ezeket is köszönve „begyűjtöttem”, főként azokat is, amelyekből az derül ki, mintha a citrom nem volna fontos vitaminforrás. Én is úgy gondolom, hogy van sok jó hazai gyümölcs, még télen is. Viszont jó, hogy az évtizedek folyamán rászoktunk, gazdagítja a hazai táplálkozást. Nem szólva arról, hogy bizonyos időszakokban a leggazdagabb növényi – és nem az ilyen-olyan ízű -- tablettákat vehetjük magukhoz gyerekeinkkel együtt, például a saját kezűleg kicsavart citromból készített limonádé formájában. Akár kúraszerűen pár napon át, vagy influenzajárvány körül, -alatt megtehető ez. (Ahogy mi meg is tettük, amikor gyerekeink tinik voltak. Tudom, hogy a módszert mások is követték. Viszont az 1200 forintos citrommal sokan nem tudják majd.) Megjegyzem az lepett meg legjobban, akit nem lepett meg a 2-szeresére felment citromár…
2016. szept. 18. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem meglepő. Kereslet - kínálat alakítja az árat. A kínálat szűkös, nagyon kevés helyen vannak citrusfélék. Egy jó nagy Auchanban jártam a minap, hogy jó lenne narancsot venni Aperol Spritzhez: nem volt. A piacon nincs, a boltok nagy részében nincs. Nem veszik meg, nem rendel a boltos. Van helyette barack, szőlő, alma, dinnye stb., ami jobban fogy. A citrommal, naranccsal a többség úgy van, hogy nem is rendel, mert fél, hogy a nyakán marad.


Amelyik rendel, az meg drágán adja, mert tudja, hogy máshol nem kapható. A befőzéshez veszik sokan, nem akarnak helyette levet meg pótlót használni. A befőzés meg ma már úri huncutság, nem a csórók csinálják, hanem a középosztálybeli anyukák szórakozása.


Vitaminforrásnak meg a többi gyümölcs legalább olyan jó, mint a citrom.

2016. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiorlesu kenyer miert olyan draga??! Ugyanazert amiert a citrom. Hogy ne vegyed!!! Akkor nagyobb esellyel fogod majd a gyogyszert venni!! ;)
2016. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!