Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért olyan drága a tepertő,...

Miért olyan drága a tepertő, hogy súlyra átszámítva kb egy árban van a bélszínnel?

Figyelt kérdés
Ugyanez van a citrommal is, egy kiló ha minden igaz 1200 Ft, míg szlovákiában 200-300 Ft-nak megfelelő korona vagy euró.

2016. okt. 13. 17:28
1 2
 1/15 ede1219 ***** válasza:
98%
Ezt hogy számoltad ki?! Nálunk 1800.- Ft. a tepertő kilója, a bélszínt nem tudom, de ha hozol nekem jó minőségűt ennyiért, akkor átveszek egy kamionnal!
2016. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Állítólag a sütés(nagy energiafelhasználás) miatt, de felháborító, hogy -esetenként- drágább a színhúsnál is!
2016. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Itt kis műanyag dobozban forgalmazzák a tepertőt, 200 g-os kiszerelés kereken 499 Ft-ot kóstál. Az egy kg-ra vetítve 5*500-5*1 = 2495 Ft.
2016. okt. 13. 19:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a sütés nagy energiaszükséglete miatt, másrészt meg azért, mert sütés közben elég sokat veszít a sújából :)


A citrom:

Magyarország: 699 Ft/kg (bevasarlas.tesco.hu)

Szlovákia: 1,79 euró/kg = 550 Ft/kg (potravinydomov.itesco.sk)

szóval olyan nagy különbségek nincsenek, bár valamivel tényleg olcsóbb

2016. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A citrom már nem olyan drága, hogy vége a befőzési szezonnak. Az árakat a kereslet és a kínálat alakítja ki. Ha megvesznek valami x forintért, a kereskedő nem fogja olcsóbban adni csak akkor, ha a nyakán maradnak az áru, akkor adja x forint alatt is. A tepertő finom, megveszik drágán, azért drága. A kereslet-kínálat alakítja ki az árat ott is. A bélszínnél szintén is, ami egyébként még drágább, mint a tepertő, szerintem 8 ezer/kg alatt nem nagyon van sehol.
2016. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom mennyi most a tepertő, rég vettem.Éppúgy a citromot se tudom pontosan, ugyanis nagybevásárlásnál vesszük a citromot, így ezért nem tudom.

De ha szereted a teát, akkor ha drága, ha nem, csak meg kell venni.

Tepertő szerintem azért drága, mert 1. van rá kereslet, 2. nagy energifelhasználással jár.

2016. okt. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Zsírszalonnát kell venni(699 Ft/kg), és olyan tepertőt csinálsz, amilyet szeretsz.

Persze, az összes kellemetlen mellékhatásaival együtt!

[link]

2016. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Be nem büdösíteném a házat, akkor már inkább fizetek többet.Az irdatlan büdös lehet.
2016. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Aki finnyás, az fizessen! :-)
2016. okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ez így van.Inkább fizetünk, mint ég tudja meddig terjengjen a zsírszag a házban.

Biztos van akit nem zavar, ő dolga.

Ez nem finnyásság, csak szeretem ha nem bűzben kell itthon tartózkodni, nem is tűrné el párom sem.

Nyilván nem több kiló tepetertőt akar bárki is megvenni, azt a fél kilót meg ki lehet bírni ha annyira vágyik rá.

Ételre nagyon kényesek vagyunk, és pl. amit megkívánunk, nem fogjuk megtagadni magunktól.

2016. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!