Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A Fornetti volt az első ilyen...

A Fornetti volt az első ilyen pékség?

Figyelt kérdés
Vagy valami hasonló külföldi pékségről másolták?

2016. dec. 6. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen??
2016. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A franchise-rendszer létezett már korábban is.

A kimért puff pastry is létezett már korábban.

Tehát a kettő kombinációjának is léteznie kellett.

2016. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, a Fornetti termékei elég jellegzetesek. Lehet kapni a boltokban is hasonló gyorsfagyasztott leveles tésztás süteményeket. Akkor nem volt egy nagyobb külföldi cég, amit a Fornetti lemásolt?
2016. dec. 6. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát most nem vágom neked a választ, de...

Sok-sok évvel ezelőtt olvastam egy kétoldalas cikket, amiben a cég vezetőjét interjúvolták. Talán a Haszon magazin volt, de ez nem biztos, abban az időben több gazdasági magazint lapozgattam, ha hozzá jutottam.

Azt hiszem kecskemétiek?! És rémlik, hogy nagy sikerekről cikkeztek. Hazánkban ők kezdték ilyen formában, és jól meggazdagodtak.

Azt én sem tudom, hogy külföldit másoltak-e.


Viszont külföldön is régóta dívik a mirelit pékáru, tuti, hogy nem hazánkból indult, ha erre gondolsz. Németországban pl csomóan vesznek fagyasztott (nyers) kifliket és egyebeket, és mielőtt enni akarják, bedobják a sütőbe, és ott a frissen sült pékáru.


(Mert ugye a fornetti is előre elkészített mirelit cucc, a pékségekben már csak sütik....)

2016. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!