Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit szoktak kérdezni a SPAR-ba...

Mit szoktak kérdezni a SPAR-ban fizetéskor?

Figyelt kérdés

Én siket vagyok, és eléggé rosszul látok, így sajnos nem igen tudok akárhogy kommunikálni másokkal. Általában bevásárlásnál nincs is semmi gond, kártyával szoktam fizetni mindig. De van egy pénztáros a SPAR-ban, ahova szoktam járni, aki néha, amikor már minden terméket leolvastatott, és fizetnék, elkezd kiabálni, valamit másként kéne csinálnom. Mondtam már neki párszor, hogy nem hallok, nem tudom mit mond, egyszer már kis füzetet is vittem, hogy írja le, de csak tovább beszélt, meg kezdte a következő vásárló termékeit leolvasni... Szóval ki kéne találni, mit mond, és aszerint válaszolni neki. Én arra gondoltam, hogy SuperShop kártyát kérhet, vagy hogy lesz-e még valami, vagy kártyával fizetek-e. De ismerősök azt mondják, ezeket nem igen szokták kérdezni a pénztárosok... A kártyámat mindig előre kiveszem, és odarakom a pultra miközben bepakolom a cuccokat, így talán láthatná előre, hogy azzal fizetek. Sose szoktam mást kérni, bár ez kiderülhetne abból, hogy nyújtom felé a kártyámat. Láthatóan felismer, mert egyre jobban kiabál mindig, hogy miért nem csinálom már megint, de ezek szerint arra nem emlékszik, hogy mindig bankkártyával fizetek, és nincs SuperShop kártyám...

Szerintetek mit kéne mondom, ami lehetőleg válaszolna a kérdésére? Egy "nem" elég lehetne, ha azokat kérdezné, amiket fentebb írtam.


2016. dec. 11. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát elég retardált szegény. Megkeresném az üzletvezetőt.
2016. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat, te mar megprobaltad irasban a kommunikaciot, ha neki ez se eleg, az mar nem a te hibad. Talan probald meg meg egyszer. Szajrol olvasni nem tudsz ezek szerint. Vagy vedd fel a telefonoddal es jatszd le otthon, a csalad majd megmondja, mit akar annyira mondani. Egyre jobban kiabal, jofej, mint mikor a kulfoldinek jooo haaangosaaan eees taaagoltaan mondjaaak el, h hol aaa Deaaak teeer.
2016. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég tahónak tűnik ez a pénztáros. Legközelebb ha tudsz, vigyél magaddal valakit a vásárlásra, aki megkérdezi az eladót, hogy mégis mi a kínja.
2016. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Menj másik kasszához, több is van a Sparban!

Ha mégis odakényszerülsz, a füzetedbe se ír be, azonnal és jó hangosan kérném a vásárlók könyvét ÉS a boltvezetőt egyszerre. A mögötted levők a tanúk, nem tagadhat, és írásos nyoma is lesz a panaszodnak, a központ is értesül róla!

2016. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

supershopra szoktak rákérdezni, DE vannak retardált pénztárosok. Nálunk is van egy, ahhoz akkor sem megyek, ha többet kell várnom a soromra. Mindenkit kioktat, valamiért mindig rinyál: tegyen választócuccot, ne oda tegye, ne tegye ide a kártyáját, mert leesik, ne így tegye fel az árukat...elmebeteg. úgy igazgat mindenkit, mint egy rossz óvónő vagy alsós tanár. És nem csak mi (család) nem meggyünk hozzá, kiderült sorbaálláskor, hogy más se. Jah, volt, hogy a pékpultnál volt, vagyis bent a sütőknél, így merészeltem kihívni, megszólítani, hogy lesz-e a közeljövőben fahéjas csiga. Hát amit levágott, hogy "jajj, ő süt, nem jöhet ki, bla blaa", de választ nem adott. Otthagytam a pi-ba, akkor meg utánam üvöltött később, hogy kész van ám...én meg, hogy nem érdekel...olyan csúnyán is néz mindenkire...


ettől függetlenül a tiéd írhatna valamit neked. Hívasd ki a főnököt, hogy mindig kiabál veled, de nem érted mit, lécci segítsen. Ez komoly, nem is lenne kötekedés...

2016. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Oh, köszi a válaszokat.

Ez a telefonos jó ötlet, majd kipróbálom. :D


Ez a SPAR ilyen picike, általában csak 1 pénztár van nyitva, de ja, amikor tehetem másikhoz megyek. A vezető férfi egyszer már betessékelt a raktárba, hogy ürítsem a zsebeimet, mert azt hitte loptam, nem hinném, hogy sokkal segítőkészebb lenne. :D A vásárlók könyvére már én is gondoltam, de annyira még nem érdekelt, hogy írjak is bele, bár lehet nem ártana. Végső soron úgy vagyok vele, hogy felőlem ordibálhat meg földhöz verheti magát a pénztáros, az engem nem fog zavarni, fizetést még nem tagadta meg, a többi meg legyen az ő baja. :D Csak nem bírtam rájönni, mi az a nagyon fontos kérdés, ami miatt ennyit kell problémáznia...

2016. dec. 11. 12:24
 7/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Kártya esetében esetleg arra kérdezhet még rá, hogy érintheti-e a kártyát (Paypass). Persze az, hogy írásban nem volt hajlandó kommunikálni, az elég sokat elmond a képességeiről (vagy annak hiányairól).

A kisebb Sparokban amúgy általában csak 1 kassza működik (még ha amúgy lenne is több), szóval nem játszik a "menj a másikhoz".

2016. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

A Sparban ha gyümölcsöt vagy zölséget veszel, azt neked kell leméretned még mielőtt odamész a pénztárhoz. Nem lehet, hogy ez a gond?


Régebben én sem tudtam, és úgy mentem oda fizetni, hogy nem mértem le, akkor rám is rámszólt a pénztáros és visszaküldött lemérni. Másokat is láttam már így járni, mert más boltokban nem kell lemérni, hanem a pénztáros méri le a pénztárnál.

2016. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közelben másik bolt? Mégha messzebb is van, inkább oda mennék vásárolni ezek után. Vagy ha megoldható, kísérjen el valaki aztán ha beszélnek vele csak megoldódik a probléma. De ez a telefonos is jó ötlet. Az üzletvezetővel meghallgatott legalább vagy csak kiürítette a zsebeidet?
2016. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Egyik elozo vagyok, ujra irok, hogy szerintem emiatt a penztarost nem kene meghurcolni. Lehet, h azt hiszi, gyengen hallo vagy, eros hangokat meghallasz, azert kiabal, nem lehet tudni.
2016. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!