Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Van Budapesten olyan hely,...

Van Budapesten olyan hely, ahol különlegesebb snack-eket, édességeket, bármit árulnak amúgy nem kimagasló áron?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van 3-4 hely ahol pl. angol meg amcsi cuccok vannak az igazi áruk 4-5-x szereséért, azt nem is kell írni, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy van mondjuk valami ázsiai bolt, ahol ázsiai snack-eket árulnak közel annyiért, mint amennyi a magyar megfelelőjük, hisz kint akár olcsóbb, mint minden egyéb és behozva sem kerülne többe, mint amúgy minden egyéb ami onnan jön. De lehet afrikai, amerikai mindegy, csak nem az általános Spar/tesco választék.
2017. máj. 4. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Tehát import terméket akarsz venni, de az importálás költségeit már nem szeretnéd kifizetni? Haha, ez jó poén volt.


Az, hogy az USA-ban 1$-ba kerülő csoki nálunk 750Ft lesz nem a magyar boltos kapzsisága, hanem egyszerűen ennyire megy fel az ára, miután átmegy az USA gyártó-USA nagyker-USA exportőr-EU importőr-magyar nagyker-kiskereskedő láncon. Mindenki rárakja a maga (normális mértékű) hasznát.


A Ganz Műveknél lévő Kis Kínában van sok kínai és egyéb ázsiai élelmiszerbolt, de egyáltalán nem olcsók.


Én a neten próbálkoznék, mondjuk valami európai eBay-eladóval, akinél nem vészes a postaköltség. A német Amazonról meg ingyenes a posta, ha min. 39€-ért vásárolsz.

2017. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ázsia bt
2017. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Különlegesebb snack-ek, édességek elfogadható áron:

- Müller drogériák (inkább nálunk nem annyira ismert nyugati ínyencségek és sok különleges biocucc, de ezek drágábbak, ha nem is annyira, mint a Culinaris)

- Herbaház (Hős u. villamosmegállónál) - rengeteg olyan kaja, amit egy normál boltban nem találsz meg

- Arbat orosz boltok (több is van, Nyugatinál a Podmaniczkyn, valahol Erzsébetvárosban - csak véletlenül szoktam megtalálni :), meg a Mammuttal szemben - ezek kicsi boltok, de sokféle, nálunk ismeretlen édességet árulnak, bár némelyik kissé drága)


Ázsiai élelmiszerek (édességek, snack-ek is):

- török/keleti boltok (pl. Népszínház u. 40., Dubai szupermarket Rákóczi út 22., 'Keleti fűszerek és élelmiszerek' - ilyen narancssárga alapon kék betűs felirattal - de ők néha helyet változtatnak, nemrég a Szt. István krt. 29-ben láttam)

- A kínai háztartási/élelmiszerboltokban (pl. Szent István krt. 8, Rákóczi út 9. stb.) inkább európai és magyar élelmiszerek kaphatók olcsóbban, ázsiai élelmiszereket szinte nem is találsz náluk. Viszont az európaiak közül sok olyan is kapható, amit nálunk alapból nem forgalmaznak az átlag élelmiszerboltok. Pl. jóval több fajta Lindt csokit találsz, sok lengyel fincsiség van (maltikeks pl.), meg ilyenek.

Kivétel a Vámház krt. 5. alatti Ázsia bolt, ahol aztán van kaja tényleg Ázsiából is meg a Földről mindenhonnan.

2017. máj. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ahogy eddig is mondták:


Német cuccok: Müller, tök jók vannak amúgy és olcsó

Ázsiai cuccok: Ázsia bt (kicsit drágább, minőségibb), vagy Ázsia center, esetleg Józsefvárosi piacon egy élelmiszerbolt.


Amcsi és angol cuccokat olcsón nem igazán lehet. Egyébként ott valóban olcsóbb és nem kerülne behozva sem többe, ha rendes áruként importálnák, de mivel ezek kis cégek kis tételben hozzák be így drágább.

2017. máj. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
(Egyébként nem olyan biztos, hogy az amcsi cuccokat nagyon sajnálnunk kell. Nekem volt egy kedvenc amerikai mogyoróvajas csokim, néhányszor vettem is a Culinarisban meg a reptéren is lehetett kapni, aztán egyszer pár éve megváltoztatták az összetételét, s most már van benne genetikailag módosított cucc, úgyhogy köszi, elbúcsúztam tőle.)
2017. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!