Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a véleményetek a Tesco...

Mi a véleményetek a Tesco Scan&Shop rendszeréről?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elhinni, hogy ez működhet Magyarországon (de máshol se nagyon).

Tudom, hogy vannak véletlenszerű ellenőrzések, de biztos, hogy az emberek fele "elfelejt" egy-két terméket bescannelni...



2017. jún. 2. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem ismerem, de ahol én élek, ott van selfscan rendszer. Egy kézi leolvasoval lecsippantod a cuccot, amit megakarsz venni, aztán a kasszanal letoltik sz adatokat te meg fizetsz. A gép alkalmanként jelez, ilyenkor a kasszas ellenőriz 4 terméket, aztán mehetsz. Esélyes, hogy jól működik, mert már evek ota dolgoznak vele és egyre több üzletben használják
2017. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szuper. Gondolom, van beépítve valamilyen ellenőrzés, nagyobb értékű cuccokban ott van a csipogó, egyébként meg nálunk sincs több tolvaj, mint bárhol másutt.:-) Londonban pár éve már kisboltokban is volt önkiszolgáló kassza, örültem, amikor hozzánk is eljutott, ez az új cucc még kényelmesebbnek ígérkezik.
2017. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Most itt megint minek kell Magyarországozni? Persze, máshol nincsenek bolti szarkák, csak itt, itt mindenki lopja az ételt.
2017. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Igen, pontosan erről van szó.


#2 Az önkiszolgáló kasszánál azért mindig ott áll 1-2 ember, aki figyel.. a saját leolvasóddal viszont nem látja senki, hogy tényleg leolvastad vagy csak úgy csináltál...


#3 Nem arra utaltam, hogy a magyarok közül többen szeretnek lopni, de mondjuk jóval többen szorulnak rá szerintem, mint Londonban.

Lehet, hogy valakinek az is számít, ha minden alkalommal 10 kifli helyett 9-et üt be, plusz elrak a táska aljára egy csomag szalámit.


Tudom, egy Tesco méretű cégnek ez semmi, de nem is ezért kérdeztem, csak hogy mások mit gondolnak erről...

2017. jún. 2. 19:50
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

"#2 Az önkiszolgáló kasszánál azért mindig ott áll 1-2 ember, aki figyel.. a saját leolvasóddal viszont nem látja senki, hogy tényleg leolvastad vagy csak úgy csináltál... "


Nálunk nem, egy alkalmazott szokott kolbászolni, rendezgeti a szatyrokat, pakolgat, ha valamelyik gépnél gond van, hívásra odamegy segíteni, leszedi a lopásgátlót stb. Egy plazmatévét valszeg nem lehetne kivinni mellette, de kisebb cuccot minden további nélkül, képtelenség egyszerre 8 gépet figyelni. Sokszor úgy kell előhajkurászni akkor is, ha valamelyik tételnél gondolkodóba esik a gép, vagy kifogy a papírszalag belőle.

2017. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ami meg Londont illeti, egyszer sétálj végig a keleti részén, meg fogsz lepődni.:-)
2017. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy valakinek az is számít, ha minden alkalommal 10 kifli helyett 9-et üt be, plusz elrak a táska aljára egy csomag szalámit.


Tudom, egy Tesco méretű cégnek ez semmi,"


Szerintem a Tesco-nak bőven megéri úgy is hogy sokan lopkodnak. Tegyük fel hogy a selfscan rendszer miatt hárommal kevesebb pénztárost kell foglalkoztatni. Mennyit keres egy pénztáros? Bruttó 150 körül? Mondjuk azt hogy három pénztáros bruttó 500 ezret. Valószínűleg egy hónapban a pár hülye aki kevesebb kiflit üt be meg eltesz egy szalámit vagy egy csokit nem csinál közel sem ennyi kárt.

2017. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szerintem csak 2 áruházukrol tudok ahol ilyen van egyik budaörsön van .nem egy elterjedt rendszer.
2017. jún. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
A szalámit nem tudod zsebre tenni mert alapú csipogna. A kiflinél se tudsz csalni mert grammra mér. Sokan próbálkoznak azzal is h pl mandula helyett mogyorót üt be szintén a mérés miatt nem megy a gép felismeri :) szóval nem na agyon lehet trükközni.
2017. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"A szalámit nem tudod zsebre tenni mert alapú csipogna"


Ezt magyarázd el kérlek :D

Nem láttam még szalámit áruvédelemmel ellátva xD

Azt ne mondd, hogy megjegyzi a szalámi, hogy le volt-e fényképezve a vonalkódja és csak utána teheted a táskádba :D

2017. jún. 3. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!