Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Igaza lehet Baldauf Lászlónak,...

Igaza lehet Baldauf Lászlónak, hogy a diszkontláncoké (Lidl, Aldi, stb) a jövő, az emberek egyre inkább az ilyen típusú üzleteket preferálják?

Figyelt kérdés
2017. dec. 22. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Mivel 1re jobban a memnyiseg szamit es nem a minoseg..igen
2017. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját életviteli példámat tudom elmondani.


Egyedülálló férfiként a bevásárlás egy egyszerű rutinfeladat, inkább nyűg, mint élmény. Éppen ezért én szeretem, ha egy helyen mindent megkapok, gyorsan tudok végezni a bevásárlással és nem utolsó szempont, hogy korrekt árak legyenek. Nem olcsó! Korrekt! Ár/érték arányra utazom, nem a fillérbsazó olcsóságra. Fontos továbbá, hogy ingyenes parkolóhely legyen, de elkülönített, nem szeretek körözni, nem szeretem az odőmet parkolóhelykeresésre pazarolni.

Tehát az én élethelyzetemben teljesen ez az élhető. Utálok kilométereket gyalogolni a teszkóban vagy ósanban, utálok a drága és választéktalan garázsboltokban szüttyögni. Én Aldiba járok többnyire, itt, ahol élek a közeli városban van Aldi is Lidl is és 7 kilométerre vannak tőlem.

Tehát autózással és vásárlással együtt is egy órából kijövök. Vagy jártamban keltemben bemegyek.


Úgyhgy igen, Baldauf nem hülye, jól látja a helyzetet.

2017. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Olcsóbbak, a minőség is jobb, mint a kisboltokban vagy a CBA-ban, és szinte mindent meg kapsz egy helyen.
2017. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is igaza van. Jobb árakat kínálnak és a minőség is sok esetben jobb.

Vagyis, fogalmazzunk így: a hipermarketekben van mondjuk 10 féle szilvalekvár, abból 6 szar minőségű, 2 átlagos meg 2 prémium. Egy diszkontáruházban van 2, egy átlagos meg egy "márkásabb", most azt mindenki döntse el magának, hogy az utóbbi a szar vagy a jó minőséget képviseli (szerintem általában a szart). Viszont nincs tele a polc fossal, nincs átláthatatlan választék, nincs túlárazott cucc, de gagyi sem. Normális, átlagos minőséget lehet venni; egy saját márkás meg egy "nagyobb" márka a választék mindenhol.


A legtöbb embernek ez tökéletesen megfelel, mert nem egy gourmet étterem menüjéhez vásárolunk be. Nyilván az ünnepi desszerthez jó, ha ki tudom választani milyen fajta almát használok fel, vagy az ünnepi ebédhez melyik típusú paradicsomot mert nem egyforma mind.


De a hétköznapokon mi értelme annak, hogy van 8 féle alma a hiperben, meg 10 féle paradicsom? Lehet hülye, paraszt vagyok de leírás nélkül nem tudom melyik milyen ízirány, na jó, az alapokat igen, de nem tíz félét, és amúgy meg csak vaktában veszek valamilyet, nem nézegetem hogy ez most marglobe vagy marmande-e.


Na és éppenséggel erre megy el a hiperekben az emberek idejének a zöme: nézegetik, hogy most ez a paradicsom olcsóbb-e meg szebb-e vagy az; ez a mustár jobb-e vagy amaz.


A diszkontban sokkal kisebb a választék, így sokkal gyorsabban végzel DE megkapsz MINDEN alapterméket a mindennapi élethez, sőt sokszor extrákat is.


Az Aldiban, Lidlben rendszeresen vannak egzotikus gyümölcsök, avokdádó, ritkább zöldségek pl. bok choi is. Amikor ázsiai/görög/francia/spanyol/akármilyen hetek vannak nagyon jó hozzávalókat lehet kapni az adott nemzeti ételekhez, szerintem ötletes reklámfogás, mert én mindig kedvet kapok hozzá.

2017. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
A Lidl és Aldi világszerte árusít, minőségi árukat! Baldauf valószínűleg belátta hogy a CBA nem tud stratégiai szereplő lenni még nagyon a környező országokban sem hiába van Szlovákiában is bolt belőle... Régen csak azért jártam CBA-ba mert szinte csak az volt, de most képes vagyok messzebb menni ha kell a Lidl-be mert minőség van és olcsóbb is.
2017. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jól megfigyelhető folyamat, nem kell jóstehetség a meglátásához.

A Tesco is csökkenti rengeteg nagy üzletének eladóterét, a felszabaduló területet pedig kiadja partnerüzleteknek.

A hatalmas üzletek divatja tűnőben, a kis "garázsboltok" nem működnek.

Ha én egy kiló kenyeret, meg ásványvizet és némi zöldséget akarok venni, akkor marhára nem érdekel, hogy ott kapható gáztűzhelytől kezdve a kerékpáron át a ruháig minden. Csak bosszant, hogy kilométereket kell bolyonganom, mire összeszedem a napi/ heti bevásárlás tételeit. Az sem érdekel, hogy 26 féle mustár van, ha nekem megvan a megszokott márkám, ami megfelel az elvárásaimnak.

Kb. a Lidl, Aldi üzletek azok, amik méretben és választékban ésszerű kompromisszumok, jó a termékeik ár/ érték aránya, kulturált az üzlet belseje, normálisak az eladók.

COOP sokkal lejjebb van színvonalban, A CBA meg a legalja, ahova akkor sem megyek be, ha fegyverrel kényszerítenek.

2017. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem tudhatom, de én magam ezeket preferálom, igen. Néha olyan speckó dolog kell, ami miatt a Tescóba megyek, de még az én havi bevásárlásaimnál is zavaró kilómétereket menni pár cuccért (sok dolgot ekkor is másutt veszek), bizonyos termékek pedig jobbak a Lidl-ben vagy a Pennyben. Úgyhogy megyek ide is, oda is (a Lidl az, amit sosem hagyok ki). COOPba csak ha nagyon muszáj valami abban a pár hétben, amíg nem járok városban, s az nem zöldség, mert azt zöldségesnél veszünk. Ez úgy évi pár alkalom, mindent elkövetek, hogy COOP ne legyen a képben, drága, mini választékkal, nem jó cuccokkal, legalábbis az én szempontomból, biztos van étrend, amihez kicsit jobban megfelel.

CBA-t sok éve nem láttam, úgyhogy azokat már nem ismerem.

Az Aldit se igazán, közelebb van a Lidl s az Aldi nem mutatott fel 1-2 alkalommal többet, míg a Penny azért igen.

2017. dec. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A jó édes ***** válasza:
44%
Legfeljebb a közeljövő - 5-10 éves távlatban. A kiskereskedelmi egységek költségének java a munkaerő bérköltségéből ered. Ha viszont nem lesz munkaerő, mert tudjuk őket automatizálni, akkor viszont már nem lesz szükség a diszkont folyamatgazdaságosságára hagyatkozni sem. A nagy piaci szereplők kicsit lassan reagáltak, de ha az Aldi/Lidl nem fog felülni az önkiszolgáló pénztár és később az önkiszolgáló bolt vonatára, akkor nekik is kampec lesz. De az még nagyon a jövő zenéje, addig van idejük bőven prosperálni - bár azzal semennyire nem tudok egyetérteni, hogy ezek a láncok minőségi árut forgalmaznának. Legfeljebb a magyar élelmiszeripar szörnyűségeitől jobbak, de a német gyárak is előszeretettel tömik ízfokozóval meg mesterséges adalékokkal a cuccaikat: aki elolvassa egy-két termékük címkéjét nem hiszem, hogy éppen ezekhez kötné a minőség fogalmát.
2017. dec. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, mert a mai világban végzel 4-kor és a fenének sincs kedve a fél várost körberohangálni hogy akkor kedvenc pékség, zöldséges, hentes, jaj még kell tisztítószer meg mosópor, még egy hely. Szépen bemegy a lidl-be és minden megvan, lehet hogy nem a prémium márka amit szűz svéd bikinimodellek kézzel csomagolnak de az átlag ember tökéletes ár-érték arányban.

Na meg a lidl-ben szeretek elcsatangolni a ruhás-mindenes rész felé, egész jó cuccokat lehet ott találni, pl a kedvenc trikóim is onnan vannak.

2018. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!