Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ti szoktatok a boltban csomago...

Ti szoktatok a boltban csomagolatlan zsemlét, kiflit, kenyeret venni?

Figyelt kérdés

Ma is láttam egy boltban, hogy egy nő szépen végignyomkodta a zsemléket a kezével, és tette vissza azokat, amik nem tetszettek. Szóltam neki, hogy ott a csipesz, használja, vagy zacskón át is lehet, de erre letagadta, és azt mondta, hogy ő csak azt vette el, amit megfogott.


Én ezért nem szoktam semmi csomagolatlan pékárut venni. Ti szoktatok?



2018. jan. 28. 18:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Szoktunk.

Egyáltalán nem ezen múlik, hogy beteg leszel-e, mikrobiológia ide vagy oda...

2018. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen szoktam.

Nem is találkoztam még csomagolt, friss zsemlével.

2018. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nem is a higiénia az első, inkább hogy mennyire van gusztusa van hozzá az embernek. Nekem kevésbé van, ilyeneket látva.
2018. jan. 28. 18:36
 4/36 anonim ***** válasza:
96%

Szoktam venni, sőt csak olyat szoktam.


Ki kell, hogy ábrándítsalak kedves kérdező. A csomagolt kenyérnél hidd el, hogy ugyanolyan szennyeződések kerülnek bele, mint a nem csomagoltnál. Nem ezen fog múlni. Amennyi kórokozót megeszünk azt el se tudjuk képzelni.

2018. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Mire ez a nő az orrod előtt megfogdosta, addigra már egy csomóan megfogdosták előtte.

Kezdve a pékségben, ahol gyártották, ott az árukiadó, aki leszámolta, a szállító, ha kipotyogott, az átvevő, az árufeltöltő, ...

Én is rühellem, ha látom, hogy valaki markolássza a péksüteményt, de max. lecseszem jó hangosan, aztán tovább nem esem lelki válságba.

2018. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pékségek, ahol vásárolni szoktam és ott nincs ezzel gond :)

De vannak olyan helyek, ahol van ezzel gond. És képzeld: engem is zavar, az ilyen viselkedés.


A budafoki Auchanban többször láttam, egy tagot, aki végig köpködte az összes péksütit, majd ment tovább, mint akinek jól megy a dolga. Első ilyen óta nem veszek ott pékárút. Biztos ő is környéken lakik, mert többször láttam már a boltban. Ám szerencsére nem jár minden boltban ilyen szociopata. Sőt!


Veszprémi Lili-ben is vannak, akik megnyálazzák a kezüket, majd belenyúlnak a zsömlék közé. Kiráz ilyentől a hideg. Nem vagyok az anyja, de szívesen rászólok én is azokra, akik így viselkednek. Mindig tagadnak és sértve érzik magukat. Főleg, amikor tudatom velük, hogy én miként szoktam válogatni és azzal nem lesz "koszos" a kirakott étel. De ilyen az emberi természet.

Sőt! Minden nap találkozok olyan emberrel, aki csinál valamit, majd 1 másodpercen belül letagadja azt - ez természetes, hiszen védekezik, csak közben a gerince kezd el puhulni, ami persze ma már inkább előny, mint az, hogy erkölcsös legyen és elismerje a tévedését.


Jó példát már máson is észre vettem, hogy zacskóval fogja meg azt, amit válogat és nem puszta kézzel. És ennek örülök. Nem vagyok beképzelt, hogy azért, mert engem látott, de hiszek abban, ha jó példával járok elől, akkor lesz, aki megváltozik a "megfogdosom azt is, amit nem veszek meg" hozzáállásában és ő is zacskóval fogja fogdosni a kenyereket.


És igen, én is szoktam ilyen okok miatt előre csomagolt pékárút venni.

2018. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
76%
Amíg nem kapsz herpeszt egy ilyen után, addig lehet nem hiszel abban, hogy ezzel fertőzni is lehet.
2018. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%
Ez csak hiszti.
2018. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Áruházban ritkán vásárlunk, mert meg sem közelíti a minőség a pékségben kapható zsömle minőségét.
2018. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Undorítónak találom amikor valaki végigtaperolja a pékárukat azzal a kézzel, amivel előtte ki tudja mit csinált ... bkv-n kapaszkodott, orrát túrta, beletüsszentett, akármi ...

Így én igyekszem csak akkor csomagolatlan péksütit venni, amikor éppen kirakják őket. Ha nincs ilyen, akkor marad a csomagolt kenyér, illetve itthon is szoktam sütögetni, az a legbiztosabb. Igaz, erre ritkán van ideje az embernek.

2018. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!