Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen ennivalókat küldenél...

Milyen ennivalókat küldenél amerikai ismerősödnek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve küldtem neki egy magyar szakácskönyvet(nyilván angol nyelven) azóta néha-néha főzöget magyar ételeket. Eddig be tudta szerezni pl a paprikát, NY-ban van ugye magyar bolt, de most ugye nem lehet... Ezért úgy gondoltam meglepem egy care-pack-el, de kifogytam ötletekből. Sajnos mogyoró allergiás, úgyhogy kiesett a magyar csoki különlegességek 90%a. Eddig belekerült a csomagba: kalocsai piros paprika, zizi, libamáj pástétom, gumicukor. Tudnátok még tippeket adni?

#csomagküldés #hungarikum #élemiszer különlegességek
2020. máj. 14. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Azért nézd meg az összetevőit amiket felsorolok, én raknék bele pilóta kekszet,vagy piskótát aminek lekvár van a tetején, medve cukor, krumpli cukor, téli fagyi, dianas cukor, negro, van az az aszalt szilva csokiba mártva (stümmer), vadász csoki, számos marcipán, birsalma sajtot is kuldhetsz ha találsz valahol. Esetleg még egy házi gyártásu recept könyv sutikkel jó lehetne. Gundel palacsinta, somlói galuska, dobos torta, rigó jancsi, eszterházy torta szintén hungarikum, kürtős kalács receptje is mehet bele, sörös dobozra rá lehet tekerni.
2020. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ASegélyember ***** válasza:
59%
Pálinkát!
2020. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmit, amit engednek kivinni... ez elég korlátozott.
2020. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értem félre a kérdést és kész desszerteket akarsz küldeni?

Mert ha nem, hanem főzési alapanyagokat, akkor receptekkel felcímkézve küldenék (amennyiben küldhetőek ezek a cikkek)

- darált mákot

- feles sárgaborsót

- nyers húsos kolozsvári szalonnát

- jófajta házikolbászt, szalámit

- akác vagy repcemézet

2020. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, te láttad már az USÁ-ba élelmiszer-küldés szabályait...?
2020. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem láttam.

Ezért is írtam ezt oda:

"...(amennyiben küldhetőek ezek a cikkek)"

Így a hozzászólásod teljesen okafogyott, de legalább pereg a fórum!:)

2020. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A stühmert megkerestem, de ők sajnos semmilyen 100%-ban mogyorómentes édességet nem állítanak elő. A marcipán pedig ugye mandulából van ami szintén csonthéjas... nekem nagyon házi magyaros receptjeim nincsenek, sütni nagyon ritkán szoktam. A negrot mindeképp beleveszem, medvecukrot és krumpli cukrot nem tudom hol lehet beszerezni, de megpróbálom.
2020. máj. 14. 10:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyers húst, mint a szalonna nem lehet küldeni. Ahogyan semmilyen folyékony anyagot, illetve tejterméket sem. Állítólag száraz kolbászt lehet, legalábbis a nővérem küldött a Brooklynban élő sógornőjének
2020. máj. 14. 10:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szoktam vinni, ha magyaros édesség/íz kell (persze attól függően, hogy hova megyek, és mit lehet):


- Pilóta keksz

- zizi

- negró

- dunakavics

- Sport szelet

- Stühmer

- Szamos marcipán

- Milka szaloncukrot is, mert bár Milka van mindenhol, szaloncukor nincs. :)

- túró rudi (ezt most te nem tudsz vinni)

- Balaton csoki

- francia drazsé

- Melba, meg a másik ilyen kis szelet csoki (kávés), aminek most nem jut eszembe a neve, pedig azt szeretem jobban :$

- kézműves teát és mézek

- konyakos meggy

- Sió üdítő meg szörpök (nálad valószínűleg ez sem működne most)

- piros arany

- pirospaprika (fűszer)

- macskanyelv csoki

2020. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
84%

Eddig minden külföldi, aki nálunk volt szerette a:

túrórudit

gulyáslevest

paprikáskrumplit

töltött káposztát

rétest

házi lekvárt

piros aranyat

különleges borsólevest (ha kell leírom a receptet)

szalámit

pirospaprika

farsangi fánk

stb.

Bár ízléstől függően sztem, mert ugye többnyire ezek erős, fűszeres dolgok, ha olyan az a valaki, lehet lájtosabban is csinálni és akkor tuti jó lesz. De ami biztos hogy nyerő az a túrórudi!:)

2020. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!