Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen ételek jellemzők...

Milyen ételek jellemzők Németországra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rántott hús mindenféle szósszal, bár gondolom, ez is régiónként változik. Ja és nagyon tudnak grillezni.
2010. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sör xD

Kolbász.

2010. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
virsli:)
2010. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ezek közül egyik sem, mert a rántott húst nem igazán eszik, szósszak meg végképp nem, a sör NEM étel (de egyébkßent is itt sokkal kevesebb sört iszik egy ember, mint MO-on - egy esetleg két üveg a maximum), a kolbászt nem ismerik, a virsli meg csak uzsonna.


A kérdésre válaszolva: olyan nincs, hogy milyne ételek jellemzöek Németországra, mert igen nagy ország, sok területböl áll és mindegyiknek megvan a maga specialitása.

A bajoroknak pl. a sült csülök, piritott savanyú kápsztával, a weißwurst (egy fajta virsliféle) édes mustárral és zsömlegombóccal, a frankoknak a Sauerbraten (leforditva savanyú sült - a vadashoz kissé hasonló pácolt egybesült marhahús) párolt lila káposztával és gombóccal (de ez szintén más, mint a bajor változat), a sváboknál húsleves a szabógallérhoz hasonló betéttel, egybepárolt disznólapocka nokedlival, az északi részen königsbergi gombóc - fasirtszerüség részben tengeri halból készitve, tengeri halak több féle változatban, stb.

Minden területen szivesen esznek krumplisalátát, de ez is mindenhol máshogy készül.


Ha esetleg valamelyik étel receptje érdekel, privátban tudok küldeni forditást - csak elöször össze kell keresnem nekem is a recepteket.

2010. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

virsli,kolbász,hurka,sör, döner kebap(bár ez török étel,de németországi..)

amúgy olvasd el ezt:

[link]


Reméllem tudtam segíteni ;)

2010. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Leberkäse
2010. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11:39-nek, de igen, ismerik és eszik a rántott húst. Tudod, Schnitzel. Ezt onnan tudom, hogy itt élek. Több variációja is van, pl. Jägerschnitzel, Rahmschnitzel, Zwiebelschnitzel. Illetve nagyon szeretik a fehér kolbászt. És virslit is esznek, szerintem sokkal jobb a virslijük, mint a magyar. A virslit és a kolbászt általában grillezik, legalábbis errefelé.
2010. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Képzeld el, már 20 éve élek Németországban, és éppen ezért tudom, hogy a Schnitzrel NEM rántott hús, hanem hússzelet!!! A jägerschnitzel, stb NEM rántott, hanem naturszelet mártásokkal.

Virslit meg hasonlókat esznek ugyan, de az csak olyan uzsonnaféle, nem rendes fött étel.

2010. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. aug. 12. 18:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Fehér kolbász Bajorországban pl.
2010. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!