Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen különlegesebb ázsiai...

Milyen különlegesebb ázsiai ételek vannak?

Figyelt kérdés

Egy barátomat nagyon érdekli az ázsiai kultúra (főleg japán, koreai) és az ázsiai ételeket is szereti. Azon gondolkoztam, hogy valamilyen különlegesebb/érdekesebb ázsiai ételt (is) szeretnék neki adni ajándékba, de nem igazán tudom, hogy egytalán milyen lehetőségek vannak. Én az ázsiai ételek terén le vagyok maradva a sushinál és a ramennél, amiket egyrészt már evett és bármikor máskor is tud egyszerűen venni vagy csinálni, meg nem is az a kategória amit ajándékoznék.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudnátok olyan ázsiai ételt ajánlani, ami jó ajándéknak? Akár valami kis édesség vagy nasi amit csak készen megveszek, akár valami kicsit komolyabb dolog amit sütni/főzni kell. (De azért nem lehetetlen elkészíteni)



2021. jan. 20. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélsz angolul, akkor itt van pár szuper recept: [link] Nekünk a chanko leves a kedvencünk, nehéz, laktató, de így télen nagyon jólesik.

Koreai kaják közül bibimbap: [link] kimchis étel, pl. sült rizs [link]

Kimchi-jjigae [link]

2021. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A második link helyesen [link] :)
2021. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Kaját ajándéknak???? Elég furán veszi ki magát szerintem....


Ha nem tudsz még főzni, akkor ne ilyenekkel kezdd! Ugyanis csak fűszerből kell hozzá sokféle!


Inkább rendelj valami finom Indiait, pl. a Pannónia utcai indiai étteremből.


[link]

2021. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 úgy gondoltam a kaját ajándékként mint ahogy valami kis csokit, bonbont vagy valami különlegesebb vagy itt, Magyarországon nehezebben beszerezhető kaját pl. Cadbury, Reese's stb. szoktak adni. (És természetesen mást is adnék mellé, nem ez lenne a fő ajándék)
2021. jan. 20. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
ööö... konzervre gondolsz? Vagy nem értem...
2021. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok édesszájú de az ismerőseim ezért vannak oda: [link]
2021. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 nem, olyanra gondoltam, ami az a kategória mint a csoki, vagy akár valami házi készítésű süti; de nem kell feltétlenül édességnek lennie. (Bocsi, ennél jobban nem tudom elmagyarázni)


#6 Köszi, valami ilyesmire gondoltam, ezt még tudom is, hogy szereti, de teljesen kiment a fejemből, hogy van ilyen

2021. jan. 20. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen különlegesebb boltok, ahol mindenféle ázsiai ételeket árulnak. Például nasik, instant tészták (ramen), édességek meg még sok furcsa de érdekes dolog. Ilyen bolt pl a DunaPanda.
2021. jan. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!