Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Használnak még valahol hamut...

Használnak még valahol hamut sózásra?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy Izlandon hajdanán nem jutottak sóhoz. A szigeten nem voltak sóbányák, a tengervizet pedig a hideg miatt nem lehetett lepárolni. Ezért az izlandiak a tengerből kihalászott hínárt, amiben magas volt a sótartalom, elégették és annak hamuját használták sóként.


Vajon milyen fajta hínár lehetett alkalmas a sóshamu előállítására? S vajon még használnak-e sózásra, akár ételeknél ilyen hamut?



2021. márc. 6. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Videkhelyen termeszetesen hasznalnak ilyeneket sikositas mentesitesre ... ahol meg van hamu.
2021. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Egy femfeldolgozo cegnel dolgozom ... mi mindent hasznalunk ha kell, meg fem forgacsot is szoktunk ha a kamionok nem tudnak haladni.
2021. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Igen,használnak.Pl. én az udvaron és a ház előtt a járdán.
2021. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Étel sózásra utalt a kérdező, nem síkosság mentesítésre.

Hányadik osztályban tanítják a szövegértést?

2021. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ételre gondolok. Hamut mi is használunk még síkosítás mentesítésre. Lehet, hogy másképp kellett volna feltennem a kérdést.
2021. márc. 6. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
4.:Én csak a kérdést olvastam el,aztán gyorsan írtam is,más nehogy ugyan azt írja előbb,mert az már olyan,mintha leutánoztam volna.És csak utána olvastam,hogy mire gondol.
2021. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Alapból étel ital kategóriában van a kérdés, nehéz félreérteni.


Egyébként nem igazán tudok ilyenről.

Olyan létezik, hogy nagyobb ásványi anyagú zöldségnél bele kell kalkulálni az ásványi sók ízét a sózásnál, pl ha egy ételben sok angol zeller van, vagy póréhagyma... Egyébként manapság, mikor mindenhonnan azt halljuk, hogy milyen fontosak az élelmi rostok, valószínűleg már inkább szárítanák, és őrölnék, mint sem hogy elégetnék.


Mint ahogy létezik is számtalan szárított alga por, ezekben sok más mellett só is van.

2021. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
7.:Én azt se szoktam nézni.Se a kulcsszavak nem érdekelnek.
2021. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Gratulálok az intelligenciádhoz, látom a hasznos és nem hasznos értékeléseket se sikerült felfognod, és tetszik és nem tetszikként kezeled.

Hát, ez van, mikor anyu meg apu tesók...

2021. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
9.:Hát igen,ez van.
2021. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!