Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért vagy még a film után is...

Miért vagy még a film után is képes a McDonald'sban enni?

Figyelt kérdés

Annyira felhúztam magam, hogy egy életre mevutáltam a McDonald's-ot nem az étele miatt, hanem ELVI KÉRDÉS miatt.

Ez a rohadék Ray Krock szó szerint ELLOPTA a céget!

Ez a rohadék egy kedves, családias cégből csinált egy xar gyártó étterem láncot, és persze a világ legnagyobb ingatlan beruházási cége.

Ha még mindig MC, és Donald vezetné a céget, az ételük soha nem lett volna ilyen xar.

Ők jó minőségű hamburgert akartak adni, és meg is csinálták a kiválóságot mindent tökéletesen kimérve. A húsuk talán a legjobb lehetett egész San Benettóban.

Talán még mindig kézműves lenne a hamburgerük, és nem gépek sütnék.


Az a szemét Ray krok pedig még a szóbeli szerződést sem tartotta be, és a rohadék nem adta oda az évi 1% bevételt ami mára 100.000.000$-t érne.

Pénzéhes rohadék, és én ezt az embert gazdagítsam, hogy náluk eszem? Akkor már inkábba KFC kedves tábornokát gazdagítom



2021. márc. 29. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretem a burgereiket.

Ha meg épp kézműves hambira vágyom, akkor értelemszerűen nem valami gyorsétteremlánc egyik üzletébe térek be, hisz a két dolog összeegyeztethetetlen, akárki is vezeti a céget.

2021. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
És ha nincs ő, akkor a McDonalds egy nevesincs kis cég lenne egy-két étteremmel. Szimpla irigység beszél belőled.
2021. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem klassz történet. Aki kimarad, lemarad. Haladni kell a korral. Oké, ezek közhelyek, de igaznak bizonyultak. Az eredeti tulajdonosokat egyébként semmi nem akadályozta abban, hogy új éttermet nyissanak, és nem tartottak fegyvert a fejükhöz, amikor aláírták a megállapodásokat. Hoztak egy döntést, ami számukra nem volt kedvező. Ilyen az üzlet, ők nem értettek hozzá. Nem tudtak újítani, így idővel úgyis lekörözte volna őket valaki más, és akkor a sztorijukat sem ismerhette volna meg senki. Akit az érzelmei irányítanak, az nem igazán lehet jó stratéga.


Egyébként nekem sem szimpatikus a nyomulás, meg ez a fazon (pláne, ahogy a családi életét ábrázolták, elnagyolva a felesége karakterét, aki nyilvánvalóan összetettebb személyiség volt annál, mint ahogy megfestették, de persze azért haragudni kell rá, mert nem tudott bolondulni a férje minden őrültségéért; bezzeg az a másik, kikent-kifent mindig szexis hölgy egy szempillantás alatt múzsává avanzsált a "költő" számára), de hát tudvalevő, hogy magas pozícióban gyakran dolgoznak pszichopaták... Akik mellett képtelenség boldognak lenni, mivel ők maguk sem lesznek soha igazán megelégedettek magukkal és a környezetükkel.


A farm, ahol élünk c. sorozat egyik részében feldolgozták a KFC történetét is. Ott egy kis településen kezdtek a franchiseba, és igen bedühödtek a társaság főként férfi tagjai, amikor napról napra csupán sült csirkét szolgáltak fel nekik a kemény fizikai munka után.


És úgy tűnik, a mai napig nem érdemes minden városba gyorséttermeket telepíteni, mert hosszú távon senki nem kíváncsi rá. Inkább az átutazókra vadásznak nagyobb csomópontokban, illetve kispénzű fiatalokra, akiknek még mindegy, mit esznek, csak ne kelljen utána mosogatni a koleszban.


Ezek alapján a mekit és társait úgy lehetne legjobban definiálni mint az éttermek r*bancait. Mint olyan, ott is áll mind az út szélén.

2021. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a Mekit, de pont leszarom, hogy a tulaj hogyan gazdagodott meg, ilyenekből nem fogok elvi kérdést csinálni.
2021. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem szeretem őket, sajnálom az alapvető ötletgazdákat de sajnos nekem ebbe nincsen beleszólásom. Gondolom egyik se él már, réges rég már nem ők írányitanak.

McCafé szeretem mert olcsóbb mint a többi kávézó minsőgben jó és kulturált és nem használja a legolcsóbb tejet mint a kis kávézók. Nincs beleszólásom másba de belőlem nem fognak megélni,mert ritkán járok enni pedig maximum a Mcnuggets veszem évente 1-2 alkalommal.

2021. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a hatalmas ökológiai lábnyomuk nagyobb gond, de ízlések és pofonok m
2021. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
#6 mihez képest hatalmas? Egy kézműves hamburgerezőhöz képest egy hamburgert biztos kisebb ökológiai lábnyommal állítanak elő. Ez már csak a sokkal hatékonyabb logisztikából is adódik. De nagy cégként a hulladékkezelésre is nagyon odafigyelnek.
2021. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

#7

Például miattuk égetik az esőerdőket, hogy legyen helyette hely az állattenyésztésre.

2021. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Meki pont figyel rá. Nem vesznek pl olyan csirkét még Magyarországon sem, amit Brazil szójával etettek, és ezt komolyan be is tartatják. De ez csak egy példa volt.

Mivel nem kis részt az adott országban szerzik be az alapanyagokat, ezért a Magyarországon megvett hamburgerük nem esőerdő gyilkosabb, mint bármely más étterem étele.

2021. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%
Igen, csak nem mindegy, hogy a McDonald's, mint nagy cég, mennyivel több esőerdő gyilkos burgert ad el. Lehet, hogy 1 burgerre vetítve kevesebbet, mint a kézműves burgerező, de szerintem összességében érdemes nézni.
2021. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!