Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik az igazi cukorborsó...

Melyik az igazi cukorborsó főzelék?

Figyelt kérdés

Mi Heves megyében ( és Budapesten is ezt látom), hogy feher+zöld( cukorborsó) a főzelék.

Tolna megyei kollégám piros+zöld főzeleket hozott. Azt mondja, hogy a Dunántúlon paprikásan csinalják a cukorborsó főzeleket mindenhol.



2021. ápr. 29. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Igazi" nincs.

Egyszerüen szokás kérdése, ki hogy szereti. Nálunk a családban anyukám paprikásan fözi és fehéren hagyom, mert így szeretjük, szóval ennek semmi köze ahhoz, hogy ki hol lakik.

2021. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nincs igazi, régiónként lehet eltérő egy recept. Egyébként Győr környékén fehér, legalábbis még soha nem láttam más milyet.
2021. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is csak fehéren csinálom (Bp), rengeteg petrezselyemmel.
2021. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém piros, de a környezetemben senki nem csinálja így, még az anyukám sem, sokáig nem is szerettem, csak amikor már magamnak főztem. Baranyai vagyok, de sosem láttam másnál paprikásan készítve, a sulis, ovis menzán is mindig tejes volt, a családban is mindenki úgy készíti. Mondjuk sose hívtuk "cukorborsónak", csak simán borsónak, borsófőzeléknek, nekem ez az elnevezés is furcsa volt elsőre, de az is, hogy sokan tényleg tesznek is bele cukrot.
2021. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: felénk a fehér a divat, de ezt még nem láttam sehol, hogy petrezselymet tesznek bele. Ki fogom próbálni!
2021. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A "piros"-t nem borsópörköltnek hívják? Vagy az nincs besűrítve?
2021. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A pörkölt meg a fözelék két teljesen különbözö ételféleség!
2021. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
7: de sokaknak a piros főzelék a zbpörkölt és a zbfőzelék egyfajta keverékének tűnhet.
2021. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha van ilyen, akkor az nem tudja, mi micsoda!
2021. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én négyfélén ismerem, fehéren, Békés megye

pirosan, de cukrosan, Somogy megye (akiknél vendégségben voltam, így főzték)

pirosan, hagymásan, sósabban, Vas megye

zölden, mixelve, nagyon kevés sóval, tej nélkül, szintén Békés megye


Én fehéren, liszt nélkül, petrezselymmel és mentával készítem.

2021. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!