Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az itthoni, átlagos kínai...

Az itthoni, átlagos kínai éttermek fogásai mennyire hasonlítanak az eredeti, kínai ételek ízvilágára?

Figyelt kérdés
Illetve, mennyire különböznek az alapanyagok?
2021. júl. 28. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kína hatalmas ország, tájegységenként eltérő ételekkel. Erre jön az, hogy az általuk hozott ételeket a magyar ízlésnek kedvezően készítik el.
2021. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Pontosan így van, ahogy #1 írja: "magyarosítják" az ételeiket. Megszoktuk kérni őket/beszélni velük, hogy ne magyarosítsanak, hanem úgy készítsék el, mintha saját részre főznének. Sokkal erőteljesebben fűszereznek, és a "csipős" az valójában erős ilyenkor. :) Mi nagyon szeretjük, isteni finomak a kajáik!
2021. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írtok. Azért is jutott eszembe a kérdés, mert régóta étdekelt a téma, és direkt ebből az okból kifolyólag minden országban, ahol megfordulok, kipróbálom egy kínai éttermet (kivéve persze Kínában, oda még nem jutottam el). Mindenhol, Németországtól az Egyesült Királyságon át, USA, Oroszország - nagyjából ugyanaz az ízvilág, mint itthon. Tehát létezik valami általános, nyugati uniformizált technikájuk? :)


Nagyon jó ötlet! Hová szoktatok járni, ahol ezt meg lehet beszélni a szakáccsal?

2021. júl. 28. 16:41
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
szinte köszönőviszonyban sincs. alapanyagok se autentikusak, a legtöbb büfé bezárhatna ha kínából importálnának mindent. minden országban a helyiek ízléséhez és a helyben elérhető alapanyagokhoz igazítják a recepteket, Mo-n pl előszeretettel használnak erős pistát.
2021. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

"nagyjából ugyanaz az ízvilág, mint itthon"

szerintem pl az angilai kínainak semmi köze a magyarhoz. itt még nem ettem jó csípős-savanyú levest. de a választék sokkal nagyobb

2021. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Leggyakrabban a Kilenc Sárkányba (Dózsa György út).
2021. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk a csípős savanyú leves is egy olyan dolog, amit itthon sem csinálnak mindenhol jól. Én nem tapasztaltam nagy különbséget sehol. Ugyanazok a wokos raguk nagy átlagban.
2021. júl. 28. 16:52
 8/16 A kérdező kommentje:

6-os, köszönöm a tippet, sosem jártam még ott!


A kínai piacok környékére (Népligetnél) járt valamelyikőtök enni?

2021. júl. 28. 16:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Többet is próbáltunk azok közül is, de mindig csak elvitelre. Nem rosszak, volt pozitív és negatív tapasztalatunk is, de ha időnk engedi, és igazán kínait akarunk, akkor 9 sárkány! :)
2021. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Ahol ketchupot, erös pistát meg hasonlókat használnak, annak semmi köze sem lehet az eredetihez!
2021. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!