Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik a legjobb sushi készítő...

Melyik a legjobb sushi készítő konyhai eszköz?

Figyelt kérdés
Mit használtok, illetve honnan szerzitek be a sushihoz a kellékeket?
2021. aug. 24. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Kell egy kés a hal darabolásához, meg egy bambusz alátét (nálunk külföldön az sushi rolling mat, vagy sushi roller néven fut), de az csak a formázásban segít, valószínűleg inkább tradició, mint követelmény. Hogyha megelégszel a kerek formával, szerintem elhagyható. Amúgy kézzel csinálják szóval nem értem, hogy milyen kellék. Vagy a hozzávalókra gondolsz?

ui: Nagyon nem javaslom, hogy saját szakálladra nyers halat egyél otthon. Étteremben más, ha rosszul leszel, legalább felelősségrevonhatók.

2021. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elsősorban sushi készítő termékekre lennék kíváncsi.

Nézegettem olyat, hogy van egy rúd, bele kell tölteni a dolgokat és kinyomni, így elhanyagolhato a bambusz alátét. Bár szilikonost adnak hozzá, illetve kanalat is, meg sok egyéb más kiegészítőt. És nagyon olcsó az ára.


Másodsorban pedig az alapanyagok beszerzése lenne a kérdésem. Hogy hol lehetne őket beszerezni, illetve milyen márkák amik jók és beválltak.


Ezzel megleptél a nyers hal evésétől. Ha hűtött az áru miért lenne baj? Arra gondoltam, hogy lefagyasztanam a halat és mindig csak annyit engednék fel amennyit épp használok, amennyi sushit megeszek egy nap és természetesen a hűtőben tárolnam addig is míg el nem fogy a sushi.


Főképp avokádóval, paprikával, uborkával, halikrával szeretném őket tölteni. De nagyon finom a nyers halas is, így olyat is szeretnék majd cisnalni.

2021. aug. 30. 01:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Szalmonella, lisztéria, e-coli, különféle paraziták és még sorolhatnám. A tonhal állítólag rezisztens a baktériumokra. Lazacból leginkább a farmon nevelteket ajánlják, azoknál minimalizált az esélye, hogy férgesek legyenek.


Nézegettem pár videót anno a sushi készítésról és szerintem semmi nem szükséges hozzá az összetevőkön kívül. A bambusz alátét tényleg csak segít a formázásban, kézzel is meglehet csinálni szép kerekre. Hogyha naggggyon buksz a sushira és egyfajta kis szertartásos elkészítést preferálsz, akkor vehetsz mindenféle segédeszközt, de amúgy szerintem pénzkidobás.

Hozzávalók márkájáról nem tudok mit mondani. Neten vannak vadhúsokat forgalmazó cégek, ők szoktak árulni tonhalat például. Gondolom házhoz is szállítanak, ha úgy van.

2021. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!