Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Roma ételekről írna valaki?

Roma ételekről írna valaki?

Figyelt kérdés
Recepteket írnátok kb nagyvonalakban, illetve milyen különbségek és hasonlóságok vannak a magyar és a cigány konyha között? Ha valaki elkezdi a dögkútból esznek témát, azt jelzem, hogy azonnal jelentem a moderátoroknak. Tehát ne itt nácogj a kérdésem alatt, ha teheted, mert engem komolyan érdekel a téma, köszipuszi.

#recept #roma ételek #cigány konyha
2021. okt. 26. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Most például egy példa jut eszembe a lecsó az náluk nemzeti étel meg a punya (nem tudok főzni, szóval inkább nem írom le a receptet) :D de egyébként sok hússal esznek mindent, elég jellemző hogy erősen fűszereznek, nem sajnálnak nagyon ki semmit a kajából...például a töltött káposzta is tele van hússal náluk.


De egyébként ismerek olyan családot is aki magyar és ugyan úgy főz...én szeretem a "cigányos kajákat".

2021. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Sok fűszert használnak , pirospaprikát , fokhagymát, sok a zsírosabb alapanyag -szalonna félék.

És ahogy az 1-es irta , én ettem igazi "roma módra készült lecsós-sárgabórsót , főtt kolozsvári szalonnával-erre azt mondanám nagyon jellegzetes volt , de finom , kicsit zsírosabb az átlag kajánál , de nagyon laktató.

2021. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

A hozzám fejlesztésre járó roma gyerekek családjában a főzés az gyros, pizza, ami nem ez, ott pedig fűszerezés szempontjából vegeta vegetával a "menő" .

Nagyon meglepődtem, én is valami különlegesebb, tradícionálisabb dologra számítottam volna.

2021. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Malactartó pl tipikusan cigány étel.

Bodak a cigánykenyér

2021. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a franc az a "nácogás"?


Passz, az én cigány szobatársam (lányok vagyunk) ugyanazokat ette, mint én, egyedül az lepett meg, hogy ahonnan ő jött, ott nem ismerik abszolút a lekvárt.

2021. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Péko khumer, pharado khumer khajnyasza, bokoji. Tessék cigány nyelven az ételek amiket mi készítünk. :) de egyébként mindent zsirosabban és erősen szeretünk enni. De egyébként 3 csoportja van a ciganysagnak mindenki más.. Pl cigány kenyeret 3 csoport 3 fele kepp mondja.. Beasok : punya, romungrok : bodak, és mi olaciganyok bokoji (eredeti nyelven) 😁
2021. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezek közül én a cigánykenyeret ismertem csak, bodak néven, ezt el is készítettem már itthon, na az nagyon tetszett. Remélem, a többi receptet is ki tudom nyomozni :D
2021. nov. 25. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért került be a roma főzőtudományba ez az agyon fűszerezés, mivel a romák jellemzően beérték, vagy az életvitelüket mindig is nyomon kísérő elnyomottság miatt csak rossz minőségű hússal kellett beérniük, ideértve zsíros dolgokat, bensőségeket, illetve döghúst, aminek az állagát kézen fekvő módon próbálták feljavítani fűszerezéssel.


Viszont érdekes hogy ha indiából származnak akkor hogyhogy nem alakult ki náluk is a vegetáriánus hagyomány. Talán az már nem fért össze az impulzív késztetéseikkel? Elvégre vegetáriánus zabálást nehezen lehet elképzelni és igazából senki sem vágyik rá, na de zsíros cupákokkal meg szénhidráttal megtömni a bendőt, na az az igazi kielégülés. Mellé még egy kis zene, tánc, aggresszió, törzsi harcok, teljes szabad élet és gondtalanság.

2021. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as talán azért (ez csak tipp), mivel a hitviláguk teljesen más, mint az indiaiaké. India hindu, a cigányság meg zömében keresztény keverve erősen különböző ezoterikus hatásokkal.
2021. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 simad ***** válasza:
Varga irén már bemutatta
2022. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!