Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik ország nemzeti itala...

Melyik ország nemzeti itala készül így? A lótejet bőrtömlőbe öntik, kevés aludttejet tesznek hozzá, s egy hosszú bottal köpülik. Aki teheti, napi 3-5 litert is iszik belőle! Kína Japán Mongólia Törökország

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kumisz készül így ha jól tudom. Mongólia jellemző itala. A kumisz elnevezése török eredetű, de a hatalmas mongol sztyeppék lakói nem mindenhol így hívják.
2008. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mongólia. A Magyar Vándor óta pontosan tudjuk, hogy Kumisznak hívják. :D:D
2008. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, én is onnan tudom xDDDDD

Monngólia és kumisz

2009. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mongólia.
2009. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
persze hogy mongólia rá lehet jönni
2010. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Igazából ott helyiek nem a kumisznak hivják, hanem az airagnak.

Ime link: [link]

2010. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tényleg Mongólia, és tényleg airag. Ott a pont.

Amúgy a legkisebb csésze amivel kínálják (mindig tele töltik) durván 2,5 deci, de simán akad literes is. Bár többnyire az előbbi van használatban, de az folyamatosan. Ha megittad, akkor jön a következő. Nyáron simán elélnek csak ezen, télen meg nem nagyon van, mert ez csak frissen jó.

Ha netán további élmény, vagy airagos tapasztalat is érdekel, akkor íme a blogom:

[link]

2013. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tudom hogy nagyon késői a válasz de a kumisz Kirgizisztán nemzeti itala
2013. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!