Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van olyan tradicionális...

Van olyan tradicionális magyar étel, amit kifejezetten nehéz, kihívás (jól) elkészíteni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 19:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Kire gondolsz? Egy 40 éve főző háziasszonynak, egy séfnek, vagy egy kezdőnek?
2022. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Tradicionális magyar ételek a gulyás, főzelékek, töltött káposzta, túrós csusza, körözött, halászlé, pörkölt és paprikás, lecsó(?), nokedli, palacsinta, töltött paprika, pogácsák, ilyen-olyan töltelékes gombócok/derelye, lángos, rétes, kürtőskalács, Somlói galuska, Dobos torta, madártej, bejgli...

Egyik sem egy agysebészet, még egy receptet olvasni tudó kezdőnek sem.

2022. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
69%

Hát azért Megnéznék hogy dob össze egy dobos tortát egy kezdő.

Az azért szerintem az erősen haladó kategória.

2022. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%

#3

Jó, akkor egye fene, a Dobos tortához kell némi gyakorlat - bár nem tudom mi az ördöngösség benne, a pepecselésen kívül - de nincs kedvem vitatkozni.

2022. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Mi a nehéz a dobos tortában? 😄 Sok réteg van, meg karamellt kell csinálni a tetejére, de amúgy semmi nehéz nincs benne, csak macera. Nem tudok bonyolult magyar ételt mondani, én nulla tapasztalattal kezdtem el hirtelen napi szinten főzni (szülői házból költöztem a férjemmel össze), de sosem rontottam el semmit.
2022. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

#5

Köszönöm kedves 5-ös, pont erről beszéltem a 2-es válaszomban, azaz a magyar ételek nem bonyolultak, nem nehezek, nem jelentenek kihívást egy olyannak, akinek kicsit is van a főzéshez/sütéshez érzéke, de főleg kedve.

Ennek ellenére itt még ebbe is bele lehetett kötnie az arra szakosodottnak.

2022. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Gulyásleves, gundel palacsinta, szalagos fánk, kocsonya, birkaporkolt, bejgli
2022. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

Aranygaluska, vaniliasodoval

Malacsült

Flódni

2022. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

#8

A flódni tradicionális zsidó étel.

2022. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Egyik etel sem nehez ha tudsz fozni es ismered az eppen felhasznalt alapanyagokat. Amugy is jo minosegu alapanyagokat szinte keptelenseg elrontani ... az igazi tudomany hianyos alapanyagokbol es stiklis minosegu cuccokbol osszepakolni egy lakomat.
2022. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!