Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Görög/török gyros-oknál...

Görög/török gyros-oknál szokott lenni lencseleves. Hol találom meg az olyan fajtának a receptjét?

Figyelt kérdés
Vagy két tucat lencseleves receptet néztem, de egyik se olyan, ezekben a lencse egészben van, míg amiről beszélek abban nem. Sőt mintha picit csírázott lencseszemek lennének összetörve, és engem ez érdekel, hogy hogyan szokták készíteni.

2022. jan. 24. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
török lencselevest keress és vörös lencséböl
2022. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Vöröslencset vegyél, kb 10 perc alatt szétfő. Finom fűszereket vegyel hozzá pl arab boltban.
2022. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
2022. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem a lencsét legalább egy éjszakát kell áztatni.
2022. jan. 24. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vöröslencsét nem. Ahogy a recept írja, le kell forrázni és állni hagyni picit.
2022. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4: csak a "hagyományos" lencsét kell áztatni. Se a vörös lencsét, se a többi - most már elég sok helyen kapható - hántolt lencsét nem kell!

Én már nem is veszek hagyományosat. Aki inkább a barna színűt szereti, a DM-ben van az ún. hegyi lencse (Berglinsen)- ezt se kell áztatni. Ugyanígy áztatás nélkül főzhető a "kaviárlencse", a fekete beluga lencse.


[link]


[link]



A vöröslencse amúgy sokkal olcsóbb, épp a múlt héten láttam a Lidl-ben 299/500 g. De az Aldiban is van mindig háromszáz körül...

2022. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy teljes legyen a színpaletta :), van sárga lencse is:


[link]

2022. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!