Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Toboz, gesztenye vagy makk:...

Toboz, gesztenye vagy makk: melyik a finom?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ezek közül egyedül a gesztenye fogyasztható, abból is csak a szelíd
2022. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GLadislaus ***** válasza:
88%

#1 Ez így nem egészen pontos.


Ha tobozt nem is, a fenyőmag része a gasztronómiának --> pesto.

Vadgesztenyét valóban nem nagyon esszük, talán mérgező is, ennek utána kellene nézni.

A makkról: [link]

2022. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
a toboz az egy fas szaraz novenyi resz, nem eheto. a fenyomag igen, az finom. a SZELIDgesztenye is finom. a vad mergezo., a makk se embernek valo
2022. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A makk nem ártalmas az embereknek, csak egyszerüen nem jó az íze általános vélemények szerint. (Ha mérgezö lenne, disznókat sem lehetne ezzel etetni, mert azok is elpusztulnának!)

A vadgesztenye sem kifejezetten mérgezö, de sokan hasmenéssel reagálnak rá, nagy mennyiségben fogyasztva meg esetleg egyensúly-problémákat okoz, de nem halálos.

A toboz nem ehetö, a tobozban lévö magok viszont igen, ahogy a szelídgesztenye is,

2022. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Makkot kóstoltam már, nagyon keserű, borzasztó, de ehető. A tobozból kievett magok a második helyen állnak, a szelídgesztenye pedig a vezető, az kifejezetten finom.
2022. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Makk akkor keseru ha tulpiritjak (piritani kell felhasznalas elott kulonben mergezo), a fenyo toboz magja fincsi de nagyon picike (jol illik az erdesz kajakba), es persze a gesztenye a favorit (meg sosem tudtam olyan finomra sutni mint az utcai arus).
2022. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos, én nyersen ettem, de nem lett tőle bajom... Egyszerűen csak nem ízlett.
2022. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!