Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Volt már alkalmatok megkóstoln...

Volt már alkalmatok megkóstolni a világ kedvenc, híres levesét?

Figyelt kérdés

Biztosan én vagyok tájékozatlan, de nem is hallottam még erről a levesről, ami állítólag Vietnám nemzeti étele.

Rendesen meglepődtem a recepten, amely szerint a leves főzési ideje 6-10 óra, plusz olyan kiegészítő műveletek, hogy egy fej hagymát 45 percig sütni, tésztát előáztatni (ami persze bele fér a főzési időbe).

Az elkészítéséről lemondtam, de az érdekelne, hogy akiknek már volt alkalmuk megkóstolni, mi a véleményük róla, illetve akik nagyon szeretnek a konyhában ügyködni, lazán nekiállnának-e az elkészítéséhez, vagy ők is azon a véleményen vannak, hogy egy levessel nem bíbelődnek fél napon keresztül?


[link]



#főzés #pho leves #Vietnám nemzeti étele #különleges leves
2022. febr. 18. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Nem kóstoltam még ezt az ételt, nem is érdekel.
Nem kóstoltam még, szívesen megkóstolnám, de a megfőzésére nem vállakozom
Nem kóstoltam még, szívesen megkóstolnám, tetszik a recept, elkészítem otthon a pho levest.
Volt alkalmam megkóstolni, de nem ízlett
Ettem már, ízlett, de az elkészítésére nem vállalkozom
Ízletes, finom leves, szoktam otthon is készíteni
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkóstolnám, mint ahogy Paul Bocuse híres levesét, ami tésztával van letakarva, és át kell törni.
2022. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Instant leves formájában ettem, gondolom csak nyomokban emlékeztet az igazira, de az nem volt rossz, szóval szívesen ennék egy eredetit.
2022. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod hogy nem lehet kijelenteni ezt így hogy világ kedvence? egyéni emberi ízlések miatt. szerintem nagyon sok ember válasza pedig az lenne a kérdésedre hogy nem,. nyilván nem ügyködnének fél napot egy levesen, de attól -mivel sok a kíváncsi természet -sokan meg is kóstolnák
2022. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy mennyire más világok lehetnek egy országon belül is. 18 szavazatból 12 azt választotta, hogy még nem evett phot. Biztos túl pesti vagyok és a vietnámi konyhát is kifejezetten szeretem, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyi embernek nem volt még kipróbálva.


Ha van lehetőségetek, kóstoljátok meg, mert teljesen befogadható, mégis különleges. Alapvetően egy marhaerőleves, olyan fűszerekkel ízesítve, amik itthon szoktatlanok.

2022. febr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettem, méghozzá a vietnami barátnőm meghívott magukhoz ebédelni, és akkor volt ilyen leves, ő készítette. Nagyon finom volt:)))

Kifőzdében még nem ettem, de ami késik, nem múlik.

2022. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Félig vietnami vagyok, így ettem kifőzdében és házilag elkészítve is, itt Magyarországon és Vietnamban is. Nagyon szeretem, bár belefutottam már párba, ami nem olyan volt, mint ahogy én szeretem.

Szeretek főzni, de még nem álltam neki magamtól, mert tényleg sok idő. De ami késik, nem múlik. :) Alapvetően valóban egy húslevesről van szó, csak olyan fűszerezéssel és belevalókkal, ami itthon szokatlan.

2022. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, szavazatokat.

Természetesen tudom, hogy újságírói praktika a "világ kedvenc, híres levese" hatásvadász kijelentésnek tűnt, és lényegében ezért írtam ki a kérdést, mert szégyen, vagy sem én ennek az ételnek a létezéséről sem tudtam, ami a "leghíresebb" jelző miatt tett főleg kíváncsivá.

Nem vártam nagyon sok szavazatot, nem is jellemző a GYIK-en, de lényegre az eddigi szavazatok is rávilágítottak, amit ismételten köszönök.

Kommentben is volt rá utalás, valóban úgy van, hogy vidéken nincs sok vietnámi étterem, kifőzde, a szavazók többsége még nem evett phot, de akiknek volt lehetőségük megkóstolni, ízletesnek, finomnak minősítették.

2022. febr. 21. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy csak késve érkeztem ide, de én is szívesen válaszolnék a kérdésre (bár sanszos hogy a kutya se fogja már elolvasni).


Engem régi szerelem fűz a vietnámi konyha - azon belül a phở leves irányába. Annó sokat jártam a "kínai" piacokat (a köznyelv így hívja, de amúgy szinte kivétel nélkül minden ilyen jellegű kereskedelmi csoportosulást - legyen az "kínai" diszkont, bolt, piac vagy áruház - ld. Ázsia center - vietnámiak üzemeltetnek) ugyanakkor hosszú idő óta vonzott az ázsiai konyha. Annó még 10 éve kezdtem el érdeklődni a vietnámi konyha iránt, és találtam is egy oldalt, ami felkeltette az érdeklődésemet:

[link]

[link]

Mondanom se kell, hogy az első utam oda (azaz az egykori Józsefvárosi piacra, azon belül a Đăng Mười büfébe) vezetett. Külsőleg valóban, mintha Vietnám egyik átlagos városi negyedében jártam volna. Félig szakadt műanyag-bádog bódé, azon belül egy kifőzdének sem nevezhető, lepukkant, piszkos, sörasztalokkal telezsúfolt helyiség - egy szintén lepukkant "bolttal" egybekötve. Inkább nézett ki első blikkre egy csóró „népi konyhának” (azaz "hajléktalan étkezdének") mint büfének. Normális ember nem hogy a lábát nem tette volna be egy ilyen helyre, hanem egyenesen üvöltve menekült volna még a közeléből is. Azonban a látszat néha csal, én pedig alapszinten amúgy se vagyok „normális”, ezért engem a hely nemhogy taszított, hanem egyenesen különleges autentikus hangulatba kerültem tőle. Valóban úgy éreztem magam, mintha tényleg Vietnámban lennék. Ami pedig az ételeket illeti; az első látogatásom után szinte törzsvendéggé váltam. Azaz nem múlt el olyan hónap, hogy ne hajtottam volna föl ezt a büfét. Elképesztően hatalmas adagok, szinte aprópénzért. Az ételek minőségére pedig igazán nem lehetett panasz (évekkel később jártam vietnámi étteremben, de soha nem ettem olyan finomat, mint akkor ott). Így ment ez egészen a József városi piac felszámolásáig.

A szívem szakadt meg, amikor megtudtam hogy a kedvenc büfémet lerombolták.

Viszont szerencsére néhány év múlva újra nyitottak a szemközti kínai negyedben (azaz a volt MÁV telepen): [link]


(Az én szememben se árban se az ételek minőségében se közelítik meg a régi színvonalat, minden esetre állítom, ők az egyik legjobb vietnámi büfé a városban.)


Egyébként ami a vietnámi konyhát illeti, náluk nagyon fontos a frissesség. Azaz hogy lehetőség szerint csakis és kizárólag mindig friss alapanyagokból dolgozzanak. Sok ételükben szerepelnek a friss zöldségek és zöldfűszerek, amiket hőközlés nélkül, közvetlenül a fogyasztás előtt adnak az ételhez. Ugyanakkor emellett kedvelik az élénk és intenzív, tüzes ízeket, amelyek a különféle aromás fűszerekben találhatók meg. Elengedhetetlen alapanyag náluk az ún. halszósz (erősen lesózott, hónapokig vagy évekig tűző napon és melegben erjesztett, halakból kinyert szósz) ami az ázsiai konyha egyik alapvető fűszere és ami természetes ízfokozóként is funkcionál szinte minden ételben.

Ajánlanék egy magyar nyelvű videót, ahol szakszerűen és érthetően elmagyarázzák „nagy vonalakban” hogyan is készül a phở leves: https://www.youtube.com/watch?v=iRTURcrZ3G8

2022. febr. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8#

Szerintem ez nem egy olyan kérdés volt, ami gyorsan aktualitását veszti.

A válaszokból arra lehet következtetni, hogy a pho egy finom leves, e nálunk nem egyszerűen, könnyen elérhető, főleg vidéken nem, viszont, ha valaki érdeklődik utána, a te válaszodból is hasznos információkat tudhat meg.

Köszönöm.

2022. febr. 22. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
BP dugig van vietnámi éttermekkel.
2022. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!