Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A koreai 'pork belly' ("sertés...

A koreai 'pork belly' ("sertéshas") és az amerikai bacon igazából ugyanaz csak más néven emlegetik? (=szalonna)

Figyelt kérdés

Szóval néztem YouTube-on (dél-)koreai food diary-ket, és nekem az esett le, hogy ott az ún. `pork belly` elég alapvető élelmiszer lehet. Kedvet is kaptam hogy főzzek én is valami koreai ételt, és felmerült bennem hogy igazából az csak mezei bacon , nem? Mert szerintem eléggé hasonlít.


(Oké, nyilván fel tudom fogni, hogy a disznóhas=szalonna, de azért szalonna és szalonna között is lehet különbség)



2022. aug. 16. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
A pork belly az magyarul a hasaalja, amerikaiaknak az a bacon, gyakorlatilag egy nagyon vékonyra szelt kolozsvári szalonna. Hentese és országa válogatja, mi is a szalonna (meg hány fajtáját különbözteti meg), mi a bacon. A briteknél a bacont inkább a szűzpecsenye körülről metszik, kevésbé zsíros, a kanadaiaknál meg a nyak környékén, az még inkább színhús, a "Canadian bacon" inkább gépsonkára hasonlít, mint szalonnára. Csak nekünk magyaroknál is van hátaszalonna, hasaszalonna, oldalszalonna stb. szóval nem egyszerűsíteném így le, de igen a pork belly az az amerikai bacon, attól függ, hogyan vágják, mekkora a hús-zsír arány és milyen vékony a szeletelés.
2022. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Csak tudnám, ha van leszavazó, hol van a pontosabb válasz? (Mert biztos lehet jobb választ adni, ebben a válaszom írása közben sem kételkedtem.)
2022. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt elismerem, nem volt teljes a válaszom. Igaz, sok disznót daraboltam már fel, de a bacon országról országra eltérő jellege, melyik része az állatnak melyik nyelven micsoda sosem volt meg szuperül. Angolul és magyarul is gugliznék a helyedben. :)


A kedves szavakat köszönöm neked. :)

2022. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Juj, beugrott, mit hagytam ki, miután néztem pár képet a koreai pork bellyről. Ezt nagyon sokat hazánkban úgy hívják, hogy dagadó, csak mi valami tojásos cuccal töltjük. Hasaalja az is, csak a húsosabb része.
2022. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
75%
A hús felvágása a vágás módjától függ. Csak akkor lehet sertéshas, ​​ha sertéshas módjára vágják.
2022. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!