Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik az az étel/ital amit...

Melyik az az étel/ital amit nem szabad kihagyni semmiképp?

Figyelt kérdés

Ha valahová külföldre mész nyaralni/telelni bármi, melyik az a helyi vagy onnan származó étel, ital amit szerinted mindenképp meg kell kóstolni? Bármelyik országban ahol voltál már és kóstoltál finomságot.


Én soha nem voltam még nyaralni, és jövő nyárra tervezem, és mindenféleképpen szeretnék majd ottani speckó kajákat kóstolni. Egyelőre még nem tudom hová fogok menni. 🙂


2022. szept. 18. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Meg szoktam nézni, mik a helyinek számító kaják, ha van olyan nemzetiségű ismerősöm akkor megkérdezem, mit érdemes kipróbálni, esetleg fórumokon nézelődök vagy néha csak megkérdezem a pincért, hogy mit ajánl.

A lehető legtöbb dolgot meg szoktam kóstolni, minden nap máshol eszem és mást. Ha valami undorítóan hangzik, de helyi nevezetesség, azt is meg szoktam kóstolni, pl. Izlandon a hákarl ami lényegében rohadt cápahús - durva volt, de nem bánom, hogy kipróbáltam :D

2022. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Mindig rákeresek a helyi gasztronómiáta

Pl

Róma: kezzel keszult tezstaetel pl carbonara, tiramisu, pizza, prpfiterol

Barcelona: crema catalana, citromos fokhagymas garnela, paella, tapas

Svédország: husgolyó

Észtorzság: meze

Gorogorszag: souvlaki

Nemeto(Köln): kölch, snitzel, currywurst

2022. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudod, hogy melyik országba mész, akkor hogyan adjunk tippet...? :-D
2022. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Kicsit félreérthetően fogalmaztam. 😁

Szóval, ha jártál már külföldön, melyik volt az az étel, amit szerinted nem szabad kihagyni. Pl Spanyolország - churros


A másik részét a kérdésnek csak úgy leírtam, aztán lehet pont oda megyek amit valaki leír 🙂

2022. szept. 18. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Szardínián a casu marzu sajt. :-D


[link]

2022. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
caldo tlalpeño, chile en nogada, gordita de azúcar, atolé
2022. szept. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!