Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyarnál létezik egészségtele...

Magyarnál létezik egészségtelenebb, olcsóbb alapanyagokat használó konyha? Melyik?

Figyelt kérdés

Utazgatok, és még nem találtam hizlalóbb, zsírosabb, olcsóbb konyhát (panir panir hátán, olaj, tejföl, zsír pl lángos, pacal vagy trappista sajt, ami nem is sajt kb, süteményeken mû, nem friss gyümölcs, mindig a mennyiség a minõség elõtt stb)


Szerintetek melyik konyha kelhet vele versenyre?



2022. nov. 17. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Már megint egy magyarkonyhát becsmérlő kérdés. 😣
2022. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

A mai hungarofób perceinket hallották...


Kérdésedre a válasz: amerikai.

2022. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Akinek a magyar konyha a rántott hús (wiener schnitzel haha), az meg is érdemli. Pacalt én se enném meg, de ennék főtt kecskefejet? Hát azt se. Az angolokra is lehet mondani hogy fish and chips, meg USA-ra, hogy hotdog-hamburger, ez csak tájékozatlanság. Az olcsóság meg relatív, tengerparton megesznek mindent ami nem bírt kimászni a hálóból, itt meg azt mondjuk rá hogy "tenger gyümölcsei" :D
2022. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Afrikában van 50 ország. A sültszöcskén és az éhhalálnál biztos nem olcsóbb semmi. Az ázsiai milliárdok sem dúskálhatnak a drága alapanyagokban. D-Amerika sem túl jó hely. Brazíliában kirabolják a kukásautókat élelmet keresve. Tehát világszinten a magyar konyha luxus kategória.

Egészség szempontjából a szegény országok is lehetnek jobbak, mert a sült szöcske biztos egészségesebb, mint a rántott zsír. Talán a legjobb a japán konyha, jó sokáig élnek, biztos nem a KFC-ban esznek minden nap.

2022. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem a magyar konyhát. Nem minden elemét, mert pl. rántott hússal ki lehet kergetni a világból, de egy jó csirkepaprikás tejfölös nokedlivel, az anyukám által készített hortobágyi húsos palacsinta (aki megkóstolta, mindenki azonnal feleségül akarta venni), egy jól elkészített töltött káposzta vagy paprika, egy finom halászlé igenis jöhet bármikor. Ezekben nincs semmi egészségtelen, szar hozzávalókat pedig sosem szoktunk használni. Mármint hát persze de, mert amit a magyar boltokban árulnak, az egy kalap szar a külföldi bolti termékekhez képest, ez jogos és tény. De nem mi tehetünk arról, hogy Magyarország Európa pöcegödre és szemétlerakata kaja téren.
2022. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Látod most is lepontoznak mert példát írok a tipikus alja magyar vendéglátóhelyre.
2022. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Azt vágod, hogy az kizárólag rajtad múlik, mennyire használsz olcsó alapanyagokat, akármilyen nemzet ételét is készíted el, ugye?
2022. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

A francia konyha mindenképpen bőven hizlalóbb és egészségtelenebb, az olasznál, és szlováknál pedig nem ismerek olcsóbbra törekvőt, illetve ezek közt vannak bőségesen olyanok (persze más ételük is van) ami filléresebb bárminél.


Egyébként meg:

Sokszor volt már szó erről, ezzel csak a saját ostobaságodat, hozzá nem értésedet, és szánalmas rosszindulatodat bizonyítod.


Alapból ott kezdődik a dolog, hogy még azt is összekeveri a kis kifejletlen agyacskád tévképzetei, hogy mi a különbség a kalóriadús, meg az egészségtelen között.

Aztán azzal folytatódik, hogy csak azért, mert téged moslékkal etettek eddig, ezt az egész magyar konyhára rá akarod húzni.


Azt mondod, utazgatsz. Hol? Szomszéd tanyáig?

Mert csak Európán belül kéne szétnézni ahhoz, hogy lásd a helyi autentikus ételek sok esetben sokkal igénytelenebbek a magyarnál.

2022. nov. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A francia konyha az egyik legigényesebb a régióban, valószínûleg a világon is.

Általában kisebb, de tàpláló, jó minõségû adagokat esznek.

2 hete voltam megint Párizsban.

Magyarral össze sem lehet hasonlítani.

Lángos, trappista sajt, meg sem ennék ezeket.


Kövér embert is viszonylag ritkán látni Franciaországban, míg a magyaroknak legalább a fele az.


Szerintem te vagy az, aki csak a tanyáig lát és nagyon rossz példát hoztál fel pont a franciával. Butaságokat írsz.

Ilyen igénytelen moslékot, amit Mo-n adnak (Bpen is, nem csak tanyán), máshol nem tapasztaltam.

Az „éttermek“ fele rossz, keresni kell, hogy hol lehet jót enni.

Külföldi ismerõseimnek is amúgy ez volt a véleménye.

2022. nov. 18. 10:18
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Sztem bőven vannak jó magyar ételek, amelyek nem hízlalóak vagy ha mégis abból sem kell 200 kg-ot enni. Illetve simán el lehet készíteni egészségesebb verzióban.

Pl. Főzelékek, levesek miért lennének rosszak?

Ez olyan sztereotípia mint, hogy az olaszok csak pizzát esznek, a görögök meg gyrost.

2022. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!