Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Aki szereti a kocsonyát,...

Aki szereti a kocsonyát, ilyenkor télen milyen gyakran eszik egy tányérral? Milyen disznórészből készíti általában?

Figyelt kérdés

2023. febr. 10. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csülök,köröm havonta egyszer főzök de akkor családba megy egy-egy tányér mindenkinek.
2023. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csülök, köröm, sertéscomb. Anya készíti. Havonta egyszer kb. De mi júliusban is simán csinálunk kocsonyát, ha megkivanjuk.
2023. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egész télen 2 vagy max 3 alkalommal csinálok. Mivel nem 1-2 tányérral csinálok, hanem ha már főzöm, akkor az elég egy hétre, úgyse romlik meg.

Ilyen bőrös cuccot muszáj bele rakni, ilyenből körmöt szoktam, meg csülköt. De a körmöt abszolút nem szeretem, a csülöknek is leszedem a bőrét, csak a húst teszem, a tányérokba.

A csülök bőrét csak sütve, ropogósan eszem meg.

Ezen kívül meg ami akad, azt teszem még bele, pl. szoktam pár darab oldalast, vagy lapockát, vagy szokott olyan is lenni a hentesnél, hogy bőrös sertés comb, olyat is tettem már bele.

Vagy ami még jó, hogy csülökből nem simát teszek bele, hanem füstöltet!

Az másabb ízt ad az egésznek.

2023. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csülök, köröm, fül, nyelv. Egy évben egyszer készül csak.
2023. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csizmazia István ***** válasza:
100%
Egy télen általában egyszer készítünk. Egy része dobozban megy a fagyasztóba, amit aztán bármikor elő lehet venni.
2023. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csülök, köröm, farok, bőr. Egy része füstölt. Van amikor főtt tojást is teszek bele. Nagyon szeretem. Sokszor keszitek
2023. febr. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen 1x-2x csinálunk. Nálunk mindenki eszik belőle 3-4 tányérral (4 fő).

Teszünk bele, köröm, farok, fül, bőr, orr, fejhús, pofa, bőrös csülök, nyelv.

2023. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Mi csak egy évbe egyszer csinálunk szilveszterkor! De akkor eszem egy hétig! Évközbe nem csinálunk! Alapból téli étel! Meg épp azért esik jól mert ritkán eszem! Ezért ünnepies étel nálunk! Alapanyag: Comb, köröm, farok, bőr, csülök!
2023. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!