Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az eredeti(!) görög gyros és...

Az eredeti(!) görög gyros és a török döner kebab milyen húsból készül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenféle húsból készül egyik is és másik is, de az abszolút eredeti (autentikus) verzió az melyik?

2023. febr. 19. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy bármilyen ételből létezik 1 db autentikus recept és minden más csak egy variáció az egy téveszme.
2023. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
A görög sertésből szokott lenni és sült krumpli is van a tekerentyűben.
2023. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem birka? Sertést sokan nem ehetnek arrafelé.
2023. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
3-as. A lakosság nagy része görögkeleti. 2-es voltam.
2023. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
4: a törököknél?
2023. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Eredetileg kecske meg bárány!
2023. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Az eredeti török kebab az bárányból van (lenne), de még Törökországban is a legtöbb helyen borjúból, marhából és kecskéből készítik (újabban a sok külföldi turista miatt csirkéből és pulykából is). Sertésből soha nem készítik, mert alapvetően muzulmán országról beszélünk.


A gyros viszont eredetileg pont, hogy sertéshúsból készül. De ugyanúgy van borjú, bárány és kecske változat is. Anno mikor nyaralni voltam, és egy kis görög faluban egy öreg bácsinál ettem olyat, hogy kecskehúsos gyros, és kecskesajttal is lehetett kérni (úgy is kértem. Életem legfinomabb gyros-a volt). Ő szerinte a kecske az eredeti. De több helyen meg azt lehet olvasni, hogy a sertés az eredeti. És igen, ahogy az egyik fentebbi válaszoló is írta. A gyros pitájában van sült krumpli is.


Egy valami biztos, legyen szó gyrosról vagy kebabról, a csirkés és a pulykás változat az semmiképpen sem eredeti. Németországban és idehaza is, csak akkor eszek kebabot/gyrost ha borjúból van. Bóvli csirkés az nem kell nekem.


Ez pont olyan dolog, mint például a Wellington-szelet. Az eredetileg marhabélszínből készül. Biztos meg lehet csinálni sertésszűzpecsenyéből is, de az akkor sem az eredeti, nem az igazi.

2023. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez olyan dolog hogy nálunk redeltem igaz mezei büféből Gyrost! És csirkemell alapanyaggal volt hirdetve, erre fel a mai magas árak fényében csirkecomb filé volt benne...Lassan már tényleg nem tudom miből fogják csinálni de az igazi eredeti: Kecske, bárány hús de ezt még Pesten sem várnám el!
2023. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

[link] A görögöknél többnyire bárány-, marha-, disznó- vagy csirkehúst használnak az elkészítéshez.


[link] A kebab vagy kebap arab eredetű, jellegzetes török húsétel. Általában erősen fűszerezett darált birka vagy bárányhúsból készül. Jellemzően a török adana kebab nevű étel az, amit a világon „kebab” alatt értenek.

2023. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

görögöknél bárány

most is ott sok gyorsosnál lehet kapni alapvetően bárányból + árulnak még sertésből és csirkéből

2023. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!