Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kinek volt már szerencséje...

Kinek volt már szerencséje krokodil vagy aligátorhúst enni és mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy külföldi utazás alkalmával?


Bizonyos fajták nem épp ízletesek. A neten olvastam, hogy a nílusi krokodil húsa büdös és zsíros. Az ázsiai krokik vagy az aligátor húsa viszont jóízű és egészséges.


Ha akad olyan, aki evett leírná nekem milyennek találta?



2023. ápr. 22. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem Magyarországról vagyok, nálunk krokodilfarmon nevelnek vágókrokodilokat. Nem büdös egyáltalán, meg nem is zsíros, olyan csirkemell állagú, kissé halas-rákos ízzel. Én levest vagy steaket készítek belöle.
2023. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen fajta ez a vágókrokodil? Hibrid vagy valamilyen vadon is élő faj?
2023. ápr. 23. 14:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez fajtáját tekintve a nílusi, olyan hatévesen vágják le, és mivel tenyésztett, nincs halas íze.
2023. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag csirke állaga és hal íze van.
2023. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ehhez külföldre menni, rendelhetsz is különlegesebbeket [link] bármilyen vízi élőlénynél számítani lehet vagy mocsárízre ha édesvízben élt, vagy tengeri halasra ha sósban
2023. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos a netről, itthonról rendelhető hús minőségét illetően. Más az, ha falun, helyből nevelt csirkét vagy disznót eszel és megint más a bolti. Én vidéki családból való vagyok és a szüleimnek még mindig vannak háziállatai. Érzem a különbséget.
2023. ápr. 26. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
6: így van, csak kukorián nevelt háztáji aligátort szabad venni.
2023. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon túlromantizált tévképzet hogy majd falun biztos mindig mindet a legegészségesebb dolgokkal etetik... ott is lesz ugyanúgy aki a legkárosabb szemetet eteti fel a disznóival időnként
2023. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Békahúshoz hasonlítanám, de keményebb textúrájú.
2023. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Állaga olyan mint a csirke . Semmi zsírt nem éreztem rajta . Ilyen tengeri herkentyűs íze van . Csirke és hal átmenet. Nem olyan rossz csak itt nálunk ez furának tűnik.
jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!