Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szabad-e olaszországi étteremb...

Szabad-e olaszországi étteremben késsel/villával enni a raviolit?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a spagetti/makaróni késsel vágásáért kötél jár, sőt villával sem szabad darabolni.

#ravioli #kés-villa
nov. 19. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk azt én sem értem, hogy a spagettit miért kell elvágni akár késsel akár villával teszi valaki ? Nem kell spagettit enni, ha ennyire életképtelen valaki, hogy nem tudja normálisan elfogyasztani .

Raviolit meg mivel ennéd mással, mint villával ?

nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

"Azt tudom, hogy a spagetti/makaróni késsel vágásáért kötél jár"

. És ilyen helyen még nekem kellene fizetnem az ételért? Ha akarom hörcsögjelmezben fogyasztom el a vacsorát, semmi közük hozzá.

nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Lehet, hogy nem fogalmaztam elég érthetően. A kérdés arra vonatkozott, hogy ehető-e késsel is, azaz rásegíthetek-e késsel a ravioli villára vitelére, vagy nem, és nem arra, hogy esetleg kanállal kell-e enni. Tehát megengedhető-e a kés használata IS, vagy nem?
nov. 19. 14:31
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Elöször is a spagettit Olaszországban az olaszok CSAK villával eszik, a kanál nem illik, ahogy összedarabolni sem.

Másodszor a raviolit, mint minden tésztát, szintén CSAK villával illik enni, vagy alányúlsz a villával, vagy esetleg felszúrod, de késnek, meg kanálnak semmi keresnivalója sincs.

nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Még spagettit is nemhogy raviolit.
nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha 247 csillagos étterembe tévedsz be, ott elvárják, hogy úgy egyél mint egy benszülött úr/dáma.

Máshol elnézik, ha illedelmesen viselkedsz, de nem pont úgy használod az evőeszközöket, mint ők.

A spagetti felcsavarását ők is szokták kanállal segíteni. Ksnalazni nem tudod, mert nem marad rajta.

nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
...a raviolit, meg villával. Azért nem esik bántódásod, ha kanalazod.
nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#4 Erre voltam kíváncsi, köszönöm.
nov. 19. 19:51
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Azt az ételt, amiért fizetek, azzal eszem amivel akarom.
nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Azért a rántott húst ne edd kanállal!
nov. 20. 11:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!